Aygun: “Tekirdağ’a ÇEMATEM’ler açılsın”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde uyuşturucu kullanımı ve tedavisi konusunda büyük sorunlar yaşayan Tekirdağ’da Çocuk Ergen Madde Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) açılmamasını eleştirerek, “10 tane ÇEMATEM açıldı. Ama Tekirdağ’ı unuttunuz. Tekirdağ’da uyuşturucu kullanımı ve bunun tedavisi konusunda sorunlar yaşıyoruz” dedi.
Haber Süleymanpaşa 22 Kasım 2019 Bu Haber 283 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Aygun: “Tekirdağ’a ÇEMATEM’ler açılsın”

Aygun,  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Tekirdağ’ın sağlık yatırımları konusunda yaşadığı sıkıntıları anlattı. OECD’nin Sağlık Raporu’na göre Türkiye’nin 36 ülke içinde en az sağlık harcaması yapan ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’de kişi başına sağlık harcaması yıllık 1220 dolar. ABD’de ise kişi başına düşen sağlık harcaması bizim 10 katımız olan 10 bin 586 dolar. Yoğun bakım ünitesi sayısı, hekim ve hemşire sayısı açısından büyük sıkıntılar yaşıyoruz” diye konuştu.

KANSER TEDAVİSİ

Tekirdağ’ın büyükşehir statüsünde olmasına karşın hekim sayısı açısından eksiklikleri olduğunu belirten Aygun, “Şarköy, Süleymanpaşa, Malkara, Saray, Hayrabolu başta olmak üzere tüm ilçelerimizde hem yatak hem de uzman hekim sayımız açısından eksiklikler var.  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde önemli sorunlardan birisi medikal onkoloji bölümüne yeterli yatırım yapılmamasıdır” diye konuştu.  Hastanenin Medikal Onkoloji’de kemoterapi tedavisi gören hasta yoğunluğunun günde 100-120 arasında olduğuna işaret eden Aygun,  “Bu yoğunluk sebebiyle onkoloji bölümünde tedavi çok zor duruma gelmektedir. Kanserin tanı ve evrelemesinde çok önemli olan PET cihazı yoktur.  Hani her şey gelişmişti, sağlıkta devrim yapmıştınız?” diye sordu.

Aygun, Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde radyoterapi sorunu olduğunu vurgulayarak, “Neden ameliyatlar geç tarihlere veriliyor?” diye tepki gösterdi.

AMELİYAT PARASI

Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan ameliyatlarda hastalardan 3-8 bin lira gibi ücret alındığı şikâyetleri olduğunu kaydeden Aygun, “Bizim kendi vatandaşımızdan ameliyat parası istenirken, ameliyatta kullanılan malzemeler vatandaşımıza ödetilirken yabancılar ne yapmaktadır? Meğer yabancılar, hastaneye para ödemeden ayrılırlarsa bile ellerini kollarını sallayarak ülkelerine gidiyorlarmış. Onların ödemedikleri harcamalar da bizim vatandaşımızın sırtına biniyormuş” diye tepki gösterdi.

UYUŞTURUCU SORUNU AĞIRLAŞIYOR

Çorlu’daki uyuşturucu sorununa da dikkat çeken Aygun, “Çocuklarımız 2 lira olan bali ile uyuşturucudan gidiyor! Uyuşturucu almış insanlar sokaklarda uyuyor. Bu sorun giderek ağırlaşıyor. Tekirdağ, Avrupa'dan gelen yasa dışı uyuşturucunun geçiş üssüdür. Ailelerimiz endişelidir. Bali bu kadar rahat satılmamalıdır” eleştirilerini getirdi.

Aygun, tiner ve bali satışının bu kadar kolay yapılmasından emniyet güçlerinin de dertli olduğunu belirterek, “Tekirdağ’da uyuşturucu bağımlılarının iyileşmesi için tedavi yok. AMATEM var ÇEMATEM yok. Tekirdağ’a ÇEMATEM’ler açılsın” çağrısı yaptı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErken Çocukluk Eğitimi Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı


GÜNDEM 22 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAFAD'tan İlk Yardım Eğitimi Seferberliği


GÜNDEM 22 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAkademili Minikler Karne Coşkusu Yaşadı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAydoğdu SEM’de Karne Heyecanı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da 'Sağlıkta Vurgun' Operasyonunda 4 Tutuklama


GÜNDEM 24 Ocak 2020
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org