Aygun, Kamulaştırma Ödemelerini Sordu

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Aygun: “Hayrabolu-Süleymanpaşa Kamulaştırma Bedellerini Ne Zaman Ödeyeceksiniz?”
Haber Gündem 21 Şubat 2020 Bu Haber 200 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Aygun, Kamulaştırma Ödemelerini Sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Hayrabolu-Süleymanpaşa Yolu güzergâhında köylülerin kamulaştırılan arazileri için ne zaman ödeme yapılacağını sordu. Aygun, “Yeni tapular Temmuz ayında tescil edilmesine karşın, bugüne kadar kamulaştırma bedelinin ödenmemesinden kaynaklanan gecikmeye ilişkin faiz de ödeyecek misiniz?” dedi.

Aygun, 28 Aralık 2017 tarihinde eski Ulaştırma-Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın temelini attığı Hayrabolu-Süleymanpaşa Yolu’nda yaşanan kamulaştırma sorununu soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Yol güzergâhında kamulaştırma çalışmaları yapıldığını anımsatan Aygun, “Karayolları Genel Müdürlüğü adına tescil ve yol olarak terkin işlemleri tamamlanmıştır. Taşınmazları istimlak edilen vatandaşlarımıza, aradan uzun bir süre geçmesine karşın halen kamulaştırma bedellerinin ödenmemesi büyük bir mağduriyet yaratmaktadır” dedi.

Aygun, bu çerçevede şu sorulara yanıt verilmesini istedi:

1) Hayrabolu-Süleymanpaşa Yolu nedeniyle vatandaşımızın kamulaştırılan taşınmaz malları için ne zaman ödeme yapacaksınız?

2) Yeni tapular Temmuz ayında tescil edilmesine karşın, bugüne kadar kamulaştırma bedelinin ödenmemesinden kaynaklanan gecikmeye ilişkin faiz ödeyecek misiniz?

3) Yolu ne zaman bitirmeyi planlıyorsunuz? 2020 için ayrılan ödenek ne kadardır?

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da çiftçinin köpeğini zehirlediler


GÜNDEM 1 Nisan 2020
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org