Recep Gürkan, “Bugün gerçekten bu salonda bulunanlar bir gün torunları tarafından, gelecek kuşaklar tarafından tarih kitaplarında okunacaklar.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği, birliğin başkanı ve kurullarının seçimini gerçekleştirmek için Balıkesir’de toplandı.
Haber Bölge Haberleri 3 Temmuz 2017 Bu Haber 622 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ata Sporunda Tarihi Gün

Toplantıda açılış konuşması yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün gerçekten bu salonda bulunanlar bir gün torunları tarafından, gelecek kuşaklar tarafından tarih kitaplarında okunacaklar. Çünkü bugün aslında yağlı güreşin hem gücünü, hem asaletini ama diğer taraftan da o muhteşem gelenekselliğini korumaya başladığımız tarihtir” dedi. Seçimli toplantıda, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı’na Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Meclis 1. Başkan Vekilliğine ve Birlik Encümen Üyeliğine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan seçildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın geçen yılki Kırkpınar Güreşleri’nde kurulacağını açıkladığı, ardından da yapılan çalışmalarla resmi statüde onaylanarak kurulan “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği” hafta sonunda seçimli meclis toplantısını gerçekleştirdi. Balıkesir Avlu Birlik Merkez Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Mehmet Ayhan ve yağlı güreş düzenleyen bir çok belediyenin belediye başkanı ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ardından bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yağlı güreşi bundan sonraki kuşaklara bugünkünden daha kuvvetli bir şekilde, daha güzel bir şekilde, teslim edebilmek için yola çıktıklarını belirterek, “Gerçekten bugün Balıkesir’de tarihi bir günü yaşıyoruz. Türk’ün binlerce yıllık geleneği olan yağlı güreşin geleceğine dair, sürdürebilirliğine dair bugünkünden çok daha iyi çok daha görsel, çok daha sağlam, çok daha gelenekleri korunarak yaşatılmasında bugünü belki şimdi değil ama onlar,yirmiler,otuzlar yıllar sonra tarih yazacak. Bugün gerçekten bu salonda bulunanlar bir gün torunları tarafından, gelecek kuşaklar tarafından tarih kitaplarında okunacaklar. Çünkü bugün aslında yağlı güreşin hem gücünü, hem asaletini ama diğer taraftan da o muhteşem gelenekselliğini korumaya başladığımız tarihtir. Bir özel teşekkürüm var. Karesi Belediye Başkanımız Yücel kardeşime ve Elmalı Belediye Başkanı Ümit kardeşime. Gerçekten onlarda bu birlikte olduğu gibi herkes için olduğu gibi canla, başla büyük bir nezaketle o yağlı güreşin doğasında olan centilmenlikle bu işe gönül koydular” dedi.

Konuşmaların ardından birlik başkanı ve kurullarının seçimine geçildi. Seçimler sonucunda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur seçildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Meclis 1. Başkan Vekilliğine ve birlik encümenine seçildi. Birliğin 2. Başkan Vekili Denizli Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay oldu. Birlik Encümeni’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşger, Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Antalya Elmalı Belediye Başkanı Av. Ümit Öztekin ve Antalya Döşemealtı Belediyesi Başkan Vekili Meclis Üyesi Ramazan Bahşi yeraldı.

Bu arada basın mensupları Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile röportaj yaptı. Toplantıya Edirne Belediyesi’nde Teftiş Kurulu Müdürü İbrahim Doğan’la Meclis üyeleri Erkan Makas ve Tamer Karadağ’da katıldı. Seçimlerin ardından Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet Edip Uğur birlik üyeleri ve diğer katılımcılara teşekkür konuşması yaptı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org