Asansörler Denetleniyor

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Vatandaşların can güvenliği için büyük önem taşıyan asansör denetimleri sürüyor. Mühürlenen asansörler kullanıma kapatılırken muayeneyi geçen ve revizyonu devam eden asansörler ilerleyen günlerde tekrar denetimden geçecek.
Haber Çorlu 18 Ocak 2020 Bu Haber 1223 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Asansörler Denetleniyor

Çorlu Belediyesi ile asansörlerin yıllık bakım denetimi konusunda sözleşmesi olan AND Uluslararası Denetim ve Gözetim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., İlçemiz sınırları içerisindeki yapılara ait asansörlerin denetimlerine devam ediyor. 2019 yılı süresince 3679 adet asansörün yıllık periyodik denetimi gerçekleştirilmiştir. Denetimi gerçekleştirilen asansörlerin %84’ünün güvenli olduğu belirlenirken %16’sının da tehlike arz ettiği tespit edilerek hizmet dışı bırakıldı. Kamu güvenliğine büyük önem verilerek uzman personeller tarafından denetlenen asansörlerin 2018 yılında kullanılabilirlik oranı %64 iken 2019 yılında bu sayı %84’e yükselmiştir.

Eksikliklerin Giderilmesi İçin 60 Günlük Süre

Yönetmelik gereği, asansör yıllık kontrolüne yetkili bakımı üstlenen firmanın da eşlik etmesi gerekmektedir. Kontrol sonucu, asansörde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz edecek eksik ve kusurların tespit edilmesi halinde asansöre kırmızı veya sarı etiket verilmektedir. Kırmızı etiketli asansörlerde periyodik muayene raporunda belirtilen eksikliklerin ve kusurların altmış gün içerisinde giderilerek yeşil veya mavi etiket alınması gerekmektedir. Belirtilen altmış günlük süre eksikliklerin giderilmesi için verilmiş olup bu süre zarfında asansör kesinlikle kullanılmamalıdır.

‘Aylık ve Yıllık Bakımlar Yapılmalı’

Asansörlerin aylık bakımlarının yapılmasının önemini vurgulayan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Vatandaşlarımızı önemsiyor ve onların can güvenliğine önem veriyoruz. Yeşil veya mavi etiketi olmayan asansörleri kullanmamaları konusunda tüm halkımıza bir kez daha uyarıda bulunmak istiyorum. Asansör yıllık kontrolü için AND Uluslararası Denetim ve Gözetim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.'ne müracaatta bulunabilirsiniz. Can güvenliğiniz için asansörlerin yıllık periyodik kontrollerini yaptırmayı ihmal etmeyin." şeklinde konuştu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Çorlu haberleri
 haberleri"Saadet Partisi Esnafı Dinliyor"


GÜNDEM 7 Ocak 2020
Çorlu haberleri
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriEnez Kaplan'a TBMM'de Yeni Görev


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org