Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi‘nden Arıcılığa Büyük Destek

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 'Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi' kapsamında üreticileri 3 bin arı kovanı dağıttı.
Haber Süleymanpaşa 18 Eylül 2019 Bu Haber 148 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Arıcılığa Büyük Destek

Sahil dolgu alınanda gerçekleştirilen arı kovanı dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Ozcan Aygun ile davetliler ve bal üreticileri katıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bölgede buğdaydan sonra en yoğun yapılan ayçiçeğinin gerek nektar, gerekse polen olarak arıcılık faaliyetleri için çok uygun bir bitki olması nedeniyle bal üretimine çok uygun olduğunu söyledi.  Albayrak, şunları söyledi.

"Tekirdağ ili arazi kullanımı dikkate alındığında, ilimizdeki arıcılığın mutlak suretle geliştirilmesi gerektiği açıkça görülmektedir. Kanola dahil 1.5 milyon dekar arazide yağlı tohum bitkileri üretiliyor. Yapılan bazı değerlendirmelere göre ilimizin kovan ihtiyacı 400 bin ile 500 bin arasında bulunmaktadır. Oysa Tekirdağ çiftçilerinin elindeki kovan sayısı 60 bin adettir. Her yıl dışarıdan 1500-200 bin civarında gezginci arı geldiği göz önünde bulundurulduğunda Tekirdağ'ın kovan ihtiyacının en az 200 bin adet olduğu görülmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde bin kişiye 20 bin adet kovan dağıtımı yapmış olacağız. Projeye devam eden bin kişiden 469 kişinin kovan sayısı 30'a tamamlanarak yeterli büyüklükte işletme bünyesine şimdiden ulaşmıştır. Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projemiz ülkemizde arıcılık alanında hayata geçirilen en büyük projedir. Bu büyüklükte bir projeyi gerçekleştiriyor olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz." 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriTekirdağ'da Tedavi Edilen Pelikan Doğaya Salındı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Kaza: 1'i Çocuk 5 Yaralı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Otomobil Sürücüsü Yayaya Çarpıp, Kaçtı


GÜNDEM 22 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da, Dere Yatağında Erkek Cesedi Bulundu


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da 35 Kaçak Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİş Arkadaşıyla Tartıştı, Kalp Krizi Geçirerek Öldü


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org