"Ambalaj Atıklarımızı Geri Kazandırıyoruz"

Kapaklı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ve ÇEVKO işbirliği ile eğitim ekipleri kapı kapı gezerek ambalaj atıkları geri dönüşümü hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.
Haber Kapaklı 11 Ekim 2018 Bu Haber 291 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

“PROJEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Vatandaşlar broşürler eşliğinde bilgilendirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla kurulmuş, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ÇEVKO ( Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle başlattığımız ‘Kapaklı Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ni sürdürüyoruz.” dedi.

“AMACIMIZ GELECEĞE KATKI SAĞLAMAK”

Halkın desteği ile projenin gelişeceğine ve büyüyeceğine inandığını belirten Başkan Mandalı, “Bu proje ile amacımız cam, plastik, metal, kağıt/karton ve kompozit ambalaj atıklarının geri kazanımı ile geleceğe katkı sağlamaktır. Ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile başta doğal kaynak tasarrufu olmak üzere çevremiz korunmakta, katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılmakta, enerji tasarrufu sağlanmakta, küresel ısınma yavaşlamakta ve ülke ekonomisine değer yaratılmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

“SİZ DE GELECEĞİMİZE KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ”

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının her bireyin görevi olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “Ambalaj atıklarımızı çöpe atmayıp evlerinizde ayrı bir torbada biriktirerek, bildirilen gün ve saatlerde belediye görevlilerimize teslim ederek, size en yakın geri kazanım kumbaralarına atarak, atık getirme merkezimize getirerek veya belediyemizi arayıp kapınızdan aldırtarakgeleceğimize siz de katkıda bulunabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek için sürdürdüğümüz geri kazanım projemize gösterdiğiniz duyarlılık ve verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ederiz. Unutmayın, ambalaj atıkları çöp değildir. Çöpe atmayalım, ayıralım, geleceğimizi geri kazanalım.” ifadelerini kullandı.

Ambalaj atıkları çöp değildir. Geri dönüştürülür. Doğal kaynaklarımızı ve çevreyi korur. Enerji tasarrufu sağlar. Küresel ısınmayı yavaşlatır. İş olanağı yaratır. Ülke ekonomisine değer katar. Çöpe atmayın, ayırın, geleceğinizi geri kazanın.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriKapaklı İlçesindeki Yatırımlar Değerlendirildi


GÜNDEM 25 Aralık 2018
Kapaklı haberleri
 haberleri“TİCARET VE YATIRIM RİSK ALMAKTIR”


GÜNDEM 21 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleri“ÇAMURLARI TEMİZLEMEZSEN KAPINA GELİRİM OĞLUM!”


GÜNDEM 21 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriÇİFTÇİLERE MAZOT- GÜBRE DESTEKLERİ ÖDENİYOR


GÜNDEM 21 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleri'İşsizlikten Bunaldım' Notunu Bırakıp, İntihar Etti


GÜNDEM 21 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriMinibüsü Kumarhaneye Çevirmiş


GÜNDEM 21 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriKansızlık yaratacak kadar kanamalara dikkat edilmeli


GÜNDEM 20 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriYARDIMSEVENLER DERNEĞİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI


GÜNDEM 20 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriKÖK HÜCRE BAĞIŞINA BÜYÜK DESTEK


GÜNDEM 20 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriSÜT VE ET BİRLİĞİ BİR ARAYA GELDİ


GÜNDEM 20 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriAK PARTİLİ MUSTAFA YEL’DEN MÜJDE !


GÜNDEM 20 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriMERAKLA BEKLENEN O İSİMLER…


GÜNDEM 20 Şubat 2019
Kapaklı haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org