"Ambalaj Atıklarımızı Geri Kazandırıyoruz"

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Kapaklı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ve ÇEVKO işbirliği ile eğitim ekipleri kapı kapı gezerek ambalaj atıkları geri dönüşümü hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.
Haber Kapaklı 11 Ekim 2018 Bu Haber 97 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

“PROJEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Vatandaşlar broşürler eşliğinde bilgilendirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla kurulmuş, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ÇEVKO ( Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle başlattığımız ‘Kapaklı Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ni sürdürüyoruz.” dedi.

“AMACIMIZ GELECEĞE KATKI SAĞLAMAK”

Halkın desteği ile projenin gelişeceğine ve büyüyeceğine inandığını belirten Başkan Mandalı, “Bu proje ile amacımız cam, plastik, metal, kağıt/karton ve kompozit ambalaj atıklarının geri kazanımı ile geleceğe katkı sağlamaktır. Ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile başta doğal kaynak tasarrufu olmak üzere çevremiz korunmakta, katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılmakta, enerji tasarrufu sağlanmakta, küresel ısınma yavaşlamakta ve ülke ekonomisine değer yaratılmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

“SİZ DE GELECEĞİMİZE KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ”

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının her bireyin görevi olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “Ambalaj atıklarımızı çöpe atmayıp evlerinizde ayrı bir torbada biriktirerek, bildirilen gün ve saatlerde belediye görevlilerimize teslim ederek, size en yakın geri kazanım kumbaralarına atarak, atık getirme merkezimize getirerek veya belediyemizi arayıp kapınızdan aldırtarakgeleceğimize siz de katkıda bulunabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek için sürdürdüğümüz geri kazanım projemize gösterdiğiniz duyarlılık ve verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ederiz. Unutmayın, ambalaj atıkları çöp değildir. Çöpe atmayalım, ayıralım, geleceğimizi geri kazanalım.” ifadelerini kullandı.

Ambalaj atıkları çöp değildir. Geri dönüştürülür. Doğal kaynaklarımızı ve çevreyi korur. Enerji tasarrufu sağlar. Küresel ısınmayı yavaşlatır. İş olanağı yaratır. Ülke ekonomisine değer katar. Çöpe atmayın, ayırın, geleceğinizi geri kazanın.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBAŞKAN YARDIMCISI ADEM SEKMEN BENGÜ GÜREŞLERİNE KATILDI


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Kapaklı haberleri
 haberleri"TARIMSAL ÜRETİMDE DÜNYADA İLK 10‘DA YER ALIYORUZ"


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleri SADET PARTİSİNDEN DERNEK ZİYARETİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriTürk Eğitim Vakfı, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriTekirdağ Afet Gönüllüleri Sertifikalarını Aldı


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriKOBİLER EKONOMİNİN BEL KEMİĞİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriDİSK Genel Başkanı Eşkinat’la Buluştu


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleri19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriTüp bebek tedavisinde ‘Kriyobiyoloji’ yöntemi


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriİLÇE BAŞKANLARI ANKARA’DA


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN ÖĞRENCİLERLE BİRARADA


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Kapaklı haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org