Albayrak‘tan Yeşilay Haftası Mesajı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yeşilay’ın yüz yıldır bağımlılıkla mücadele ettiğini vurgulayan Albayrak, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “İnsanları zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek ve korumak amacıyla kurulan Yeşilay, 100 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor.
Haber Süleymanpaşa 5 Mart 2020 Bu Haber 218 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Albayrak'tan Yeşilay Haftası Mesajı

İnsanları tütün mamulleri, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı ile mücadele etmek amacıyla 5 Mart 1920 tarihinde İstanbul'da kurulan Hilal-i Ahdar Cemiyeti, Cumhuriyet döneminde Yeşilay adını almış ve ileriki yıllarda kumar; yakın tarihte ise teknoloji bağımlılığı mücadele alanına dâhil edilmiştir.

Yeşilay'ın kuruluş yıl dönümünü içine alan 1-7 Mart tarihlerinde Yeşilay Haftası adı altında halkı bilinçlendirmeye yönelik etkinlikler düzenlenmekte ve bağımlılıkla mücadelenin önemine dikkat çekilmektedir.

Bireye, aileye ve topluma büyük zararları olan sigara, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı gibi maddelerin sebep olduğu bağımlılıklar maddi ve manevi olarak telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açmaktadır.

Bağımlılıkla mücadele dünya üzerindeki tüm ülkelerin mücadele ettikleri sorunlardan biridir. Ülkemizde kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve duyarlı vatandaşların iş birliğiyle bağımlılıkla mücadele alanında uzun yıllardır kapsamlı çalışmalar yürütülmektedir. Ancak uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin yaygınlaşması ve kullanımının artması daha etkin bir mücadeleyi zorunlu kılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yeşilay'ın kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutluyor, her türlü bağımlılık ve zararlı alışkanlığın ortadan kalktığı daha güzel bir dünya kurabilme ümidiyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUzunköprü'de, toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da fırtına nedeniyle çok sayıda gemi demir attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Mesafenin Korunması İçin Çalışmalar Yürütülüyor


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPolis İle Jandarmadan İzin Belgesi Kontrolü Ve Maske Uyarısı


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org