Akıllı bulaşık Makinası Projesi Ziraat Fakültesinde Yürütülecek

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Akıllı bulaşık makinası geliştirilmesi üzerine 1505-Üniversite-Sanayi İş birliği Destek programı kapsamında kabul edilen proje Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde yürütülecek.
Haber Süleymanpaşa 9 Mart 2020 Bu Haber 253 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Akıllı bulaşık Makinası Projesi Ziraat Fakültesinde Yürütülecek

1505 Kodlu Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı kapsamında  "Sıcaklık, Kir Tipi Ve Yüzey Özelliği Parametrelerinin Sert Yüzey Temizleme İşlemindeki Etkilerinin Belirlenmesi Ve Bu Parametrelerin Optimizasyonuyla Bulaşık Makinesinde Enerji Tüketimi İyileştirmesi" başlıklı ve Doç. Dr. İbrahim Palabıyık tarafından yürütülecek olan proje önerisi, Teknoloji Transfer Mekanizmaları Destekleme Grubu (TEMEG) Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek, proje önerisinin TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında değerlendirilmesi neticesinde aşağıda belirtilen "Destek Kapsamı" çerçevesinde desteklenmesi uygun görüldü.

Konuyla ilgili Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bulaşık makinelerinde mekanik ve termal çözümleri ile çok sayıda inovatif ürün geliştiren Arçelik, daha az su ve enerji tüketen ev aletleri konusunda çalışmalarını artırmak amacı ile Üniversite-Sanayi İşbirliklerinde yer almaktadır. Gıda artığı tipi ve yoğunluğuna göre daha az su ve enerji tüketecek bir bulaşık makinesinin geliştirilebilmesi adına gereken bilgi birikimi ve tecrübeye sahip Gıda Mühendisliği Bölümünde yer alan laboratuvarlarda gıda artığı/kiri- yüzey etkileşimi deneysel çalışmaları kir temizleme simülasyon düzeneği içerisinde yapılacak çalışmalar ile yürütülecek ve temizlenme mekanizmasının tam anlaşılması ile minimum enerji sağlayan yıkama algoritmaları geliştirilecektir.”

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUzunköprü'de, toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da fırtına nedeniyle çok sayıda gemi demir attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSosyal Mesafenin Korunması İçin Çalışmalar Yürütülüyor


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPolis İle Jandarmadan İzin Belgesi Kontrolü Ve Maske Uyarısı


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org