AK PARTİLİ ÖZCAN, SPOR KONUSUNDA VİZYONER YAKLAŞIMI İLE FARK YARATIYOR!

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Haber Süleymanpaşa 9 Şubat 2019 Bu Haber 217 kişi tarafından okundu.

tekirdağ AK PARTİLİ ÖZCAN, SPOR KONUSUNDA VİZYONER YAKLAŞIMI İLE FARK YARATIYOR!

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, sahip oldukları sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda spora ve sporcuya verdiği önemi anlatırken, bu alandaki stratejilerini ve sürdürülebilir başarı için planladıkları adımları açıkladı.

Tekirdağ’ın spor alanında hak ettiği noktada olması ve tüm branşlardaki profesyonel ve amatör sporcuların önünü açmak için her ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirten AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Spora ve sporcuya büyük önem veren bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Bu anlayışla beraber geliştirdiğimiz yaklaşımların bizi tüm branşlarda başarıya götürmesini hedefliyoruz. Bir spor kulübü için hangi branşta olursa olsun üzerinde durmamız gereken ve 5 adımdan oluşan bir değer zincirimiz var. Bunlar Spor, Sporcu, Performans, Motivasyon ve Psikolojidir. Bu beşi birbirine bağlıdır. Tekirdağ’daki spor kulüplerimize bu anlayışı kazandırmak durumundayız. Tüm ilçelerimizdeki kulüplerimize bunu anlatmak ve benimsetmek hedefindeyiz. İş dünyasının çok alışık olduğu bu yaklaşım kulüplerimizi de kurtaracak. Şöyle ki: Ne dedik, 5 adımımız var. Spor – sporcu – performans – motivasyon – psikoloji... Biz her bir bileşen için mutlaka tanımlanmış vizyonumuza göre hareket etmeli ve adım adım bu vizyona yaklaşıp yaklaşmadığımızı ölçümlemeliyiz. Spor dediğimizde “Hangi dallardayız? Hangilerinde olmalıyız?” sorularının cevapları netleşmeli. Sporcu dediğimizde “Nasıl seçiyoruz? Nasıl geliştiriyoruz? vs.” bir metoda bağlanmalı. Performansa baktığımızda “Ne durumdayız? Ölçüyor muyuz? Nasıl? Nasıl olmalı?” diye bilimsel yöntemlerle ilerlemeliyiz. Sporcularımızın motivasyonlarını “Nasıl geliştirebiliriz? Esas yetkinliklerimizin tarifi nedir?” diye yine yöntemlerimizi açık ve net hale getirmeliyiz. Psikoloji, motivasyonu etkileyen en önemli etken ve “Nasıl ele alıyoruz? Globalde bunu nasıl yapıyorlar?” diye özellikle ele almalıyız” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN…

“Bununla birlikte, Vizyon konusu da her kulübümüz için özellikle yeniden ele alınacak” diyen Özcan, “SMART denilen bir vizyon ifadesine ihtiyacımız var... Yani vizyon her kulübümüz için spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, nedenleri olan ve zamanla sınırlandırılmış olmalı. Bu SMART ifade olmadan sporcu psikolojisi - motivasyonu ve performansını geliştirmeye yönelik bir ayağımız eksik kalıyor. Örneğin, Çorluspor şunu demeli: 80. yılımızda, yer aldığımız tüm amatör ve profesyonel branşlarda, en itibarlı yarışma/lig vb organizasyonlarda en bilinen ve “sürdürülebilir başarıyı yakalamış” bir spor kulübü olmak” sözlerine yer verdi.

4 BOYUTTA ELE ALINACAK

AK Partili Özcan ayrıca, “Şimdi bu Vizyon'a ulaşmak için strateji bahsettiğim değer zincirini akıldan hiç çıkarmadan 4 boyutta ele alınacak. Yine örnek olarak 1. Boyut, yani Finans boyutunda “Sürdürülebilir başarıyı yakalayacak finansal altyapının kurulması ve yürütülmesi” hedefi olacak. Bunu sağlayabilmek için 2.Boyut olan Müşteri boyutunda “Taraftarın güven duyduğu ve vizyona yönelik ilerlediğine gönülden inandığı bir yapının yürütülmesi” gerekmekte. Taraftara hem sportif, hem de ürünsel Kalite'yi sunmak, onların güvenini tesis etmek, sportif başarı ile taraftarı Memnun etmek hep bu boyutta ele alıncak. Bunu sağlayabilmek içinde 3. Boyut olan İç Süreçler boyutunda az evvel bahsettiğim spor-sporcu-performans değer zinciri mükemmel hale getirilmeye çalışılacak. Burada sportif konuların yanına pazarlama, satınalma, tesis yönetimi, lisanslı ürünler vb yönetimsel konular da dahil edilecek. Son olarak bunu sağlayabilmek için de 4. Boyut olan insan ve teknoloji ele alınacak. Yani hem sportif, hem yönetimsel olarak doğru insanlarla çalışma, bu insanların performansını ölçme, yetenekleri keşfetme ve bünyeye katma vb konular insana dokunan konular. Hem sportif, hem de yönetimsel olarak teknolojiyi son derece etkin kullanan bir yapıyı kurmak da teknolojiye dokunan konular olacak” açıklamalarında bulundu.

“VİZYONA ULAŞMAK İÇİN YAPACAĞIZ”

Bakın projelerin imkansız olmadığına değinen Özcan,  “Ben her konuda olduğu gibi spor kulüplerimiz için de işinin uzmanı çok önemli bir ekiple çalışıyorum. Bu şehrin kaynaklarını doğru kullanarak hem futbolda hem de basketbolda süper ligde takımlarımız olacak. Bahsettiğim 4 boyutun her maddesini bir strateji haritası ile netleştireceğiz ve ölçeceğiz. Ne yapıyorsak bundan sonra Vizyon'a ulaşmak için yapacağız. Birileri kızacak belki ama “şu topçu boşa çıkmış, Tekirdağspor’a alalım bunu” lafları ile başarı gelmez. Gelse de sürdürülebilir olmaz. Biz kaynaklarımızı boşa harcayacak kadar umursamaz değiliz. Her kuruşumuzu doğru yerde doğru zamanda harcayacağız inşallah” açıklamalarına yer verdi.

Tekirdağ’ın potansiyeline de dikkat çeken Mestan Özcan: “Bu şehrin çok büyük bir potansiyeli var. Sahip olduğumuz amatör ve profesyonel kulüpler dışında oluşturacağımız altyapı ile yeni branşlarda birçok başarıya ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Sahip olduğumuz 135 km uzunluğundaki sahil şeridiyle su sporlarında çok daha etkin, başarılı ve gündemde olacak bir Tekirdağ var. Buradaki gençlerin başaramayacağı hiçbir şey yok. Onları spor konusunda desteklemek, imkan sağlamak, yetenekleri doğrultusunda yeni alanlar açmak bizim görevimiz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriAnatolian Tigers Hayvana Şiddete Karşı Yürüdü


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Kadir Albayrak Çorlulu Muhtarlarla Buluştu


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBelediye misafir karşılama heyeti


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTasavvuf Vakfı’ndan 57.Alay Yürüyüşü


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMuratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe'den Ziyaret


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTREDAŞ’TAN 23 NİSAN SÜRPRİZİ


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBÜYÜKŞEHİR UYARDI!


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“KİRLİ EMELLERE ALET OLMAYACAĞIZ”


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Albayrak ve Başkan Sarıkurt Muhtarlarla Buluştu


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYENİ HAVALİMANI İÇİN SEFERLER BAŞLADI


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÖğrenci Dekan Buluşması


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTREDAŞ’TAN BİR İLK


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ 5. ÇOCUK ŞENLİĞİ COŞKULU BAŞLADI


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDerin Deniz Desarj Projesi Deniz Hattına Son Boru Yerleştirildi


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDENİZLERDE AVLANAN BALIK MİKTARI AZALIYOR


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN


GÜNDEM 20 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKapaklı Otizm Farkındalık Etkinliği ’ne Ev Sahipliği Yaptı


GÜNDEM 20 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Kaçak Tütün Operasyonu


GÜNDEM 23 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriOkul Kantinindeki Yiyecekleri Çaldılar


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara'da Yanan Ev Kullanılmaz Hale Geldi


GÜNDEM 22 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHayvanların Öldürülmesini Yürüyüşle Protesto Ettiler


GÜNDEM 21 Nisan 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org