AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tekirdağ’dan meclise girecek olan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekilleri mazbatalarını aldılar.
Haber Süleymanpaşa 6 Temmuz 2018 Bu Haber 351 kişi tarafından okundu.

tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

AK Parti 27. Dönem Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, mazbatalarını Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen tören ile Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu Başkanı Eyüp Taşar’ın elinden aldılar.

Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen mazbata törenine, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve çok sayıda partili katıldı.

Mazbatısını almasının ardından bir konuşma yapan Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, hem Tekirdağ hem de ülke için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayarak, “Öncelikle hem Tekirdağ’ımız hem de Türkiye’miz için hayırlı olsun. Biz daha önce de mazbata almıştık, Mustafa Yel’de aynı şekilde mazbata almıştı. Çiğdem Koncagül’ün bu ilk mazbata deneyimi oldu. Öncelikle Meclis’e kayıt olacağız, arkasından yemin ederek Milletvekilliği görevimize başlamış olacağız. Tekirdağ’ımız için, ülkemiz için elimizden gelen bütün gayretleri göstereceğimize dair taahhütlerimiz vardı. Daha önceki dönemlerimizden şahitlerdir vatandaşlarımız bu konuda. İnşallah hayırlı olur her şey” dedi.

“Var gücümüzle çalışacağız”

Şentop’un ardından mazbatasını alan Mustafa Yel de AK Parti kadroları olarak büyük bir özveri ile, bir bütün halinde çalıştıklarını vurguladı. Mazbata töreninde konuşma yapan Mustafa Yel şunları söyledi: “Türk siyasal tarihinin en önemli seçimlerini geride bıraktık. Geçtiğimiz haftayı büyük olgunlukla, büyük demokratik olgunlukla yaşadık. Ve bu tarihi seçimde Türk Milleti gerçekten kendine yakışanı yaptı, basiretli bir karar verdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiği bu dönemde usta bir yönetime emanet etti kendisini. Bir şekilde vatanı, milletini 16 yıldan beri hizmetkar olan başta Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ve onun AK Parti kadrolarıyla birlikte Cumhur İttifakımızı mecliste önemli bir çoğunlukla iktidara getirdi.  Biz de aldığımız sorumluluklar içerisinde, yeni sisteme, parlamenter sisteme, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, Başkanlık Sistemi’ne geçtiğimiz bu günlerde, üzerimize düşen görevi layıkıyla yapabilmek için milletimiz adına, ülkemiz adına kararlar alıp inşallah hayırlı bir şekilde uygulanmasını dileyeceğiz. Tüm Tekirdağ’ımıza, tüm Ülkemize iyi hizmetler edebilmek için de tüm gücümüzle çalışacağız. Seçimden önce ve seçim sırasında, şimdi de İl Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve tüm teşkilatlarımız, Milletvekili adaylarımız, aday adaylarımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte, AK Parti kadroları olarak bir ve bütün olduk ve bu birliktelik başarıyı getirdi. Bundan sonra da bu daim olacaktır. Biz omuz omuza hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza gönül erleri olarak hizmetlerimizi inşallah taktim edeceğiz. Buradan da ben tüm Tekirdağ’lı hemşerilerime bizi bu göreve layık gördüğü için teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlk defa mazbata alan ve meclisin yeni yüzü olacak olan Çiğdem Koncagül ise, millete hizmet için yola çıktıklarını ifade etti, Koncagül yaptığı konuşmada, “Tüm Tekirdağlı hemşerilerimize ve AK Parti teşkilatlarımıza bugün burada olmamıza vesile oldukları için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Seçimin Milletimize, ilimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum tekrar. 16 yıldır “Millete hizmet” yolunda çıktığımız bu yolculukta, teşkilatlarda aldığımız görevi bugün Milletvekilliği süreciyle devam ettireceğiz. Rabbim hepimize, Tekirdağ’ımız için, Ülkemiz için hayırlı görevler yapmayı nasip etsin. Ve Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı Meclis’te çalışmak nasip olduğu için de farklı bir onur yaşıyorum. Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ederim” ifadelerini kaydetti.

“Bu seçimler, 2019’daki ayak seslerimizdi, duymuşsunuzdur!”

Mazbata töreninde bir konuşma yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, teşkilat mensuplarına teşekkür etti. AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı olarak 2019 yılında yapılacak yerel seçimler için şimdiden çalıştıklarını ve 12 belediyeye AK Partili kadroları taşıyacaklarını ifade eden Yüksel, “Ben de bütün teşkilat mensuplarımıza ve sevenlerimize teşekkür ediyorum. Çok kalabalık bir program oldu. Öncelikle vatanımıza, milletimize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Milletvekillerimize hayırlı uğurlu olsun. Vakit Tekirdağ vakti, vakit Türkiye vakti diyorduk; işte o vakit geldi. Allah nasip ederse bundan sonra Tekirdağ’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Göreceksiniz.  Milletvekillerimiz ile tam bir uyum içerisinde, teşkilatlarımız ile birlikte Allah izin verirse 31 Mart 2019’a çalışıyoruz. Bu seçimler de, 2019’daki ayak seslerimizdi, duymuşsunuzdur. Tekirdağlılar olarak artık tam yaşanacak bir şehir istiyoruz. Yani çöp çamur çukur halinde milletimize verilen hizmeti biz beğenmiyoruz. Bütün bunlara aynı zamanda susuzluk ilave oldu. Dün akşamdan beridir Ertuğrul Mahallesi ve Yavuz Mahallesi’nde sular kesik. Milletimiz artık hizmet istiyor, AK Parti’nin hizmet erlerini istiyor. Yerel yönetimlerin bu konuda en becerikli olan siyasi kadroların da AK Parti’de olduğunun milletimiz de farkında. Allah nasip ederse 2019’un Mart’ında Milletim Tekirdağ’da yaşayan 1 Milyon hemşerilerimize 12 Belediyemiz ile birlikte AK Partili kadroları taşıyacağız.  Buna canı gönülden inanıyorum. İnşallah teşkilatlarımız ile birlikte el ele vereceğiz, yaşanılabilir bir Tekirdağ için gayretimizi göstereceğiz” şeklinde konuştu.

“Candan Yüceer’i Can-ı Gönülden Kınıyorum”

Gündemi bir süredir meşgul eden idam tartışmalarıyla ilgili, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in ‘İnsanlık ayıbı olur’ ifadelerine yanıt veren Cüneyt Yüksel, ‘idamsa idam, hadımsa hadım, milletimiz ne derse o olur’ diyerek, şunları söyledi: “Candan Hanım’ı canı gönülden kınıyorum. Neye göre kınıyorum; Bir evladı için yanan anneye, babaya bunu bir sormak lazım. Yani, bu, ben bunu neye göre söylüyorum?  Candan Hanım şöyle bir kelime kullanmış demiş ki, “İnsanlık ayıbı olur” demiş. Nasıl insanlık ayıbı olur? İnsan bir evladını, 7-8 yaşındaki bir evladını tecavüze uğramış bir anne ve babanın yerine bir koy bakalım, o insanların idam istemek kadar doğal hakkı olabilir mi? Yani bu konuyla ilgili açık ve net söyleyelim vatandaşımızın istekleri ve beklentilerine göre siyaset güden bir teşkilatız, AK Parti’yiz. Vatandaşımız neyi uygun görüyorsa, milletimiz neyi istiyorsa, bunun cevabını, bunun yasa değişikliği de ona göre şekillenir. Gönül ister ki milletimiz bu konuda hemfikir olsunlar, idamsa idam, hadımsa hadım yapılır. Bizim çocuklarımız, birinin kaçırılıp da tecavüz edileceği, birinin öldürmesi için analar babalar çocuklarına bakmıyor doğurmuyor, 9 ay karnında taşımıyor. Hangisi insanlık ayıbı? Tecavüz edenlerin yaptığı mı insanlık ayıbı? Tecavüz edenlere verilen ceza mı insanlık ayıbı? Ellerini vicdanlarına koysunlar.”

“HDP’nin Meclise girmesinin sebebi CHP’dir”

CHP’nin milletin değerlerine göre siyaset yapmadığını ifade eden Yüksel, “Bu milletin değerlerine göre yaşasınlar, bu milletin değerlerine göre konuşsunlar. Ben çok fazla artık bunları görmüyorum.  Seçimlerde evinizde 4 tane oy çıkıyorsa 1 tanesini HDP’ye verin diyen zihniyete ben ne anlatabilirim? Teröristleri cezaevinde ziyaret eden birilerine ne diyebiliriz. Daha acısını söyleyeyim ben size, maalesef HDP’nin bugün Meclis’e girmesinin sebebi de CHP’dir.  Nerde kaldı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birlik ve beraberliği? Nerde kaldı vatan, bayrak aşkı, sevdası? Maalesef bunların tamamı samimiyetsizlikle suçlamak zorundayım. Kusura bakmasınlar. Biz milletimizin istediğini yapacağız. Eğer milletimiz bu konuda hemfikir olursa biz de bu konuda milletimizle hemfikir oluruz. Milletimiz neye karar veriyorsa biz öyle hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Onların hayatı tatil”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekillerinin mazbata töreni düzenlenmiş ve Candan Yüceer katılmamıştı. Bu durumu doğru bulmadığını ve yapılanın yanlış olduğunu belirten Yüksel, “Burada basın mensupları bekleyecek, vatandaşlar bekleyecek, saat 3’te diye duyurmuşsunuz, hem insanları bekletecek hem de tatile gideceksiniz. Neye çok önem veriyorlarsa, onu yapıyorlar. Herkesin tatile gidecek durumu var,  biz niye gitmiyoruz? Kusura bakmasınlar, biz bunu kabul edemeyiz. Teşkilatınız ile birlikte gideceksiniz, milletinize burada teşekkür edeceksiniz. Çünkü o milletiniz sayesinde siz Milletvekilisiniz. Tatil vesaire önceliğiniz olmaması gerekir. Onların hayatı tatil zaten. 2019 yerel seçimlerinde de herhalde milletimiz bunun faturasını kesecektir” açıklamalarında bulundu.

Mazbata töreninin ardından  zeybek oynayan Mustafa Yel, partililerden büyük alkış aldı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBüyükşehir Belediyesinin Hizmet ve Yatırımları Değerlendirildi


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDOĞUM SONRASI DEPRESYONUNA YOL AÇAN 1O NEDEN


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞarköy’de Meyveciliğe Büyükşehir Desteği


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri"Can dostlarımızın her zaman yanındayız"


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAK PARTİ’DE REKOR BAŞVURU


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTarım Kredi şemsiye görevi görmeli


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTREDAŞ’TAN VALİ'YE KUTLAMA


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Avrupa sevdasının bedeli ağır oldu!”


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSEVGİ EVİ ÇOCUKLARINA VALİ ELİ


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA NORVEÇ’İ AĞIRLADI


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVali Aziz Yıldırım’a Ziyaretler


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDOĞAN YÜRÜKLER’E ANLAMLI HEDİYE


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRasim Yüksel Bez Torba Dağıtmaya Devam Ediyor


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇorlu Roman Dernekleri'nden Başkan Kadir Albayrak'a Ziyaret


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇorlu'da Bir Haftada 22 Trafodan Hırsızlık Yapıldı


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Masaj Salonuna Fuhuş Operasyonu: 2 Gözaltı


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFırının Banyosunda Isınmak İçin Yaktığı Ateş Sonu Oldu


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriParkta Ağaca Cesedi Asılı Bulundu


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKamyonetten Düşen Saca Çarpmamak İçin Kaza Yaptı


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPınarça Halkı, Termik Santral İçin Resmi Açıklama Bekliyor


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBanyoda Dengesini Kaybedip, Başını Küvete Çarpınca Öldü


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTakla Atan Otomobil, Ters Döndü; Baba- Oğul Yaralı


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org