Türkiye‘nin birçok ilinde ‘Sağlıklı Yaşam‘ konulu konferanslara katılan Stratejik Araştırma Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kırklarelililerle bir araya geldi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Türkiye'nin birçok ilinde 'Sağlıklı Yaşam' konulu konferanslara katılan Stratejik Araştırma Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kırklarelililerle bir araya geldi.
Haber Bölge Haberleri 14 Mart 2016 Bu Haber 1360 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ahmet Maranki, Kırklareli‘nde Sağlıklı Yaşamı Anlattı

Çocuklara kabuğu, kepeği ve ruşeymi alınmış hiçbir gıdanın yedirilmemesi gerektiğini vurgulayan Maranki, "100 kişinin 98'i ilaç kullanan bir ülke, 82 milyar dolar yaklaşık sağlık harcaması, ülkemiz bu kadar zengin mi? Çocuklarınıza kesinlikle kabuğu, kepeği ve ruşeymi alınmış hiçbir gıdayı yedirmeyin. İlla şeker yiyecekseniz, yemenize gerek yok bütün gıdaların içinde yeterli şeker vardır. Yağı yiyeceksiniz ki yağınızı yapsın. Şimdi diyorlar ki, 'yağlı yeme' ye kardeşim yağlı ye. Elinizdeki kiri Özel bir okul tarafından düzenlenen 'Sağlıklı Düşün, Beslen ve Yaşa' konulu konferansa katılan Maranki, Kırklarelililere sağlıklı yaşamın sırlarından bahsetti.
12 Mart 1921'de İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 95. yıl dönümü olması dolayısıyla saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Maranki, Kırklarelili vatandaşlara hastalanmamak için yapılması gerekenleri anlattı.
Konuşmasının başında, okuma-yazma bilmeyen bir anne-babanın oğlu olduğunu ve burslarla okuyarak ülkeye 751 tane patentli ürün hediye ettiğini belirten Maranki, "Şuan 751 tane patentlenmiş Sağlık ve Tarım Bakanlığı'ndan onaylı ürünlerim var. İstanbul'daki merkezlerimizde bunları bu ülkeye hediye ettik çok şükür. Kastamonu İnebolu'da, okuma yazma bilmeyen bir anne-babanın oğlu Ahmet Maranki, burslarla okuyan Ahmet Maranki bu ülkeye 751 tane patentli ürünü hediye etti" şeklinde konuştu.
Konuşmasında, son yıllarda Türkiye'de sık sık konuşulan 'şeker' konusuna da değinen Maranki, bütün gıdaların içinde yeterli miktarda şeker olduğunu ve bu nedenle şeker yemenin gereksiz olduğunu savunarak, "İlla şeker yiyecekseniz, bütün gıdaların içinde yeterli şeker vardır. Çocuklarımız niye obez oluyorlar? Niye sağlıksız oluyorlar? Ben üzülüyorum bunlara. Gecede safra kesesi saatidir, sen halen dizi seyrediyorsan bu ara, safra kesen çalışmaz, çamur olur, sonra taş olur, taş olduktan sonra da doktora gittiğin zaman 'alalım bunu' der. Hiç kimsenin haberi yok, bu bilimler öğretilmiyor" diye konuştu.

"100 KİŞİNİN 98'İ İLAÇ KULLANAN BİR ÜLKE"
çıkartmak için zeytinyağlı sabun kullanıyorsan, aynı şekilde kullanacaksın. Yağı yakman için yağ lazım. Ama hangi yağ? Rafine edilmiş çiçek yağı, mısır özü. DNA'sı plastikten 1 derece farklı olan margarini önermiyoruz. Allah'ın ilk emri 'oku'. İyi bir okuyucu olursanız kaliteli yaşarsınız, bunu unutmayın" dedi.
Konferans bitiminde, Prof. Dr. Ahmet Maranki'ye plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu.
Programı düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür dileklerini ileten Maranki, daha sonra Kırklarelili okurlarının kitaplarını imzaladı ve sorularını cevaplandırdı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org