AHİEVREN MAHALLESİNDE “MERA İYİLEŞTİRME VE YÖNETİMİ PROJESİ”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “MERA İYİLEŞTİRME VE YÖNETİMİ PROJESİ” KAPSAMINDA AHİEVREN MAHALLESİNDE GÜBRE DAĞITIMI VE ATIMI GERÇEKLEŞTİRDİ
Haber Gündem 20 Şubat 2020 Bu Haber 131 kişi tarafından okundu.

tekirdağ AHİEVREN MAHALLESİNDE “MERA İYİLEŞTİRME VE YÖNETİMİ PROJESİ”

Tarım ve hayvancılık alanında yaptığı yatırımlarla kırsal mahallelerin kalkınmasını sağlayan ve örnek bir belediyecilik sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi" kapsamında sürdürdüğü Türkiye'nin en büyük mera ıslahına 2020 yılında da devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Türkiye'nin en büyük ıslah projesi olma özelliğini taşıyan “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında, 19 Şubat 2020 Çarşamba günü Ahievren Mahallesinde gübre dağıtımı ve atımı çalışması gerçekleştirildi.

“Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında yapılan gübre dağıtımı ve atımı programına; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Bahadır Uysal, Mahalle Muhtarları, Ahievren Mahallesinde ki üreticiler katıldı.

Göreve geldiği günden bu yana tarım ve hayvancılık alanında çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Üreticimiz maalesef zor günler geçiriyor. Malkara gibi üreticinin bol olduğu bir şehirde üreticinin zor günler geçirmesi şehrin bütününü etkilemekte. Bizlerde yerel yönetimler olarak üreticimizin sıkıntılarına çare olabilmek için geçtiğimiz 5 yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da üreticimize destek olmaya devam edeceğiz. Üreticimizi ayağa kaldırmak parti ayrımı yapmaksızın hepimizin görevidir. Çünkü üretimi ayağa kaldırarak ülkemizi de kalkındıracağımızı biliyoruz. Ahievren Mahallemiz için projelerimiz var. Yol kenarına üreticinin ürünlerini satabileceği güzel bir pazar yeri yapmayı istiyoruz. Bürokratik işlemler biraz daha yoluna girmesinin ardından Kara Yolları ile görüşerek gereken izinleri alıp pazar yerini Ahievren Mahallemize kazandıracağız.

Malkara’mıza En Kısa Sürede Çok Amaçlı Salon ve Hayvan Pazarı Projelerini Kazandıracağız

Ahievren Mahallemiz de Çok Amaçlı Salon ve Hayvan Pazarı projelerinin en kısa sürede yapılacağının müjdesini veren ve Malkara'mıza yaptığı yatırımlarla bizlere her zaman destek olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'a sonsuz teşekkürlerimi iletiyor, yeni yaşının kendisine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye'nin en büyük mera ıslah projesini hayata geçirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "Tarım ve Hayvancılık bizim en önemli vizyonlarımız arasında. Tekirdağ, verimli toprakları ve hayvan hastalıklarında ari bölge olması nedeniyle Türkiye'deki şehirler içerisinde önemli bir konuma sahip. Yapılan desteğin hayırlı olmasını dilerim. Hayvancılığa desteklerimiz devam edecek" dedi.

Proje kapsamında Ahievren Mahallesine 3.500 kg gübre dağıtımı gerçekleştirildi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org