Açılış 13 Kasım’da

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Projesinin devamı niteliğinde olan Merdiven Park Projesi’nde sona gelindi. Merdiven Park Projesi, Tekirdağ’ın kurtuluş günü olan 13 Kasım Çarşamba günü açılarak Tekirdağlıların hizmetine sunulacak.
Haber Süleymanpaşa 6 Kasım 2019 Bu Haber 229 kişi tarafından okundu.


Süleymanpaşa ilçesi Ertuğrul ve Ortacami Mahallesi'nde yer alan ve 4 bin 135 metrekare alana sahip olan Merdiven Park Projesi kapsamında Tekirdağ tarihi kent merkezi içerisinde yer alan merdivenli yolun kültürel dokusunun korunması ve yaşatılmasını sağlayacak fonksiyon ve alan düzenleme çalışmaları son aşamaya geldi.

1 milyon 850 bin TL + KDV Bedelle hayata geçirilen projede, sahile inen merdivenler yeni düzenleme ile modern bir görünüme kavuştu.

Hayata geçirilen projede tarihi ve bitkisel kimlikler korundu. Merdiven Park projesi ile Rüstempaşa’nın kültürel dokusunun korunması ve yaşatılmasını sağlayacak fonksiyon ve alan yaratıldı. Valilik binası arkasında sahile inen merdivenlerde hem merdivenler hem de rampalar geçiş için kullanıldı. Tasarım ile etrafındaki tarihi yapılar korunarak bütüncül bir peyzaj uygulaması planlandı. Kurakçıl Peyzaj Düzenleme çalışması yapılarak, sürdürülebilir kentsel yeşil alanlar kazandırılacak.

Merdiven Park düzenlemesi kapsamında engelli vatandaşlara da büyük kolaylık getirildi. Merdivenli Park Projesinde tasarım alanında engellilerin de geçebileceği rampa çözümlemeleri yapıldı. Görme engelliler için merdivenlere uyarıcı taşlar koyuldu.

Tekirdağlı vatandaşlara her zaman daha iyi hizmet vermek için çok çalıştıklarını kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi projelerinin devamı niteliğinde olan Merdiven Park projesinde çalışmalar son aşamaya geldi. Projenin tamamlanmasının ardından Süleymanpaşa’nın çehresi değişecek. Vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunmak için durmadan, yorulmadan gece gündüz çalışıyoruz. Merdiven Park Projesi ayrıca engelli vatandaşlarımızın sahile ulaşımını kolaylaştırmak ve engelsiz bir Tekirdağ anlayışımıza uygun olarak hayata geçirildi. Bu güzel projeyi Tekirdağ’ımızın kurtuluş gününün yıldönümü olan 13 Kasım Çarşamba günü vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 13 Kasım günü tüm Tekirdağlı vatandaşlarımızı açılışa bekliyoruz” dedi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriÇanakkale Kardeş Kent Elçisi Neşe Yıldız


GÜNDEM 19 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞarköy'de Yapımı Tamamlanan Cami İbadete Açıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org