57’NCİ ALAY RUHU MALKARA‘DA YAŞATILACAK

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Malkara Belediye Başkanlığı tarafından, Tekirdağ'da kurulan ve Şanlı tarihimizin unutulmaz kahramanlarından Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Yarbay Hüseyin Avni Bey komutasında Gelibolu’da şehadete koşan 57’nci Alay'ı unutturmamak için ilçede bulunan bir parka veya caddeye 57’nci Alay'ın ismi verilecek.
Haber Malkara 27 Eylül 2019 Bu Haber 117 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 57’NCİ ALAY RUHU MALKARA'DA YAŞATILACAK

57’nci Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz ile Başkanlık Makamında yapılan görüş alışverişinin ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Çanakkale Savaşları'nda Yarbay Mustafa Kemal'in 'Ben size taarruzu emretmiyorum ölmeyi emrediyorum.' sözüyle canlarını ortaya koyarak düşmanın üzerine yürüyen, adını tarihe 'Kahraman Birlik' olarak altın harflerle yazdıran ve  Çanakkale Geçilmez olduğunu tüm dünyaya gösteren 57'nci Alay ruhunu Malkara'da yaşatacağımız için gururluyuz. En kısa sürede gerekli çalışmalarımızı yapıp park veya bir caddemize  57'nci Alay ismini vereceğiz ve bir nebze olsun kahramanlarımıza vefa borcumuzu ödeyeceğiz. Vatan topraklarımız için can veren tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Türk milleti kendilerine minnettardır.“ dedi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriBahçesinde 55 Kiloluk Bal Kabağı Yetiştirdi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Malkara haberleri
 haberleriFotokopanla Kara Ağaçkakan Görüntülendi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Malkara haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org