vatandaşlar, gerek evlerinin balkonlarından, gerekse yol boyunca büyük ilgi gösterdiler

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
13 Mart 2016 Pazartesi günü Tekirdağ’dan Çanakkale’ye yürüyüşe başlayan 57.Alay Konvoyu 15 Mart 2016 Çarşamba günü Keşan’a ulaştı.
Haber Bölge Haberleri 16 Mart 2017 Bu Haber 1528 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 57. Alay Yürüyüş Konvoyu Coşkuyla Karşılandı

 Tekirdağ’dan yürümeye başlayan grup, 15 Mart 2017 Çarşamba günü saat 17.00 sıralarında Edirne İl sınırına ulaştı.

Keşan’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde, DOÇEK Grubu üyelerinden oluşan Keşan’daki temsili 27.Alay ve Temsili Uzunköprü 15.Hava Bölüğü ile buluşan grup buradan kortej eşliğinde yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na hareket etti.

Korteje Keşanlılar gerek evlerinin balkonlarından, gerekse yol boyunca büyük ilgi gösterdiler.

Cumhuriyet Meydanı’na gelen grup burada Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan tarafından karşılandı.

Aktan, tarafından Yürüyüş Koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz’a bir buket çiçek hediye edildi.

Yılmaz, Keşan’a gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “ Bu yürüyüşümüzün 7.yılı ve Keşan’a gelişimizdeki mutluluğumuz hiç bitmiyor, sürekli artıyor. Keşan’a gelmenin mutluluğu ve özgüveni oluştu bende. Bu sene 7.sini gerçekleştirdiğimiz ve yola çıktığımız bir davanın bir tarihin tarihsel sürece taşınmasını gerçekleştirdiğimiz en önemli günlerden bir tanesi. Cephede nasıl ki kardeş alayımızla yan yana geldiğimizde dünyanın kaderini değiştirdik. Bugün de yine tarihsel sürecin kaderini değiştiriyoruz. Tüm ezberleri bozuyoruz. Bugün 27. ve 57.Alaylar 15.Hava Bölüğü’nün bize havadan pırpırlarıyla desteğiyle Çanakkale’nin kaderini belirledik. 25 Nisan gününün sabahı 27.Alay 3 taburuyla 12 bin Anzak, İngiliz ve Yeni Zelandalı askere dur demişti. O askerleri karşılayan Mustafa Kemal o askerlere şu emri vermişti. Çocuklar nereye? “Komutam mermimiz bitti cevabını verdiler.” Mustafa Kemal o zaman süngü takın yere yatın. Mustafa Kemal sonra şu sözü söylüyor. Kazandığımız an o andı diyor. Bu ülkenin kaderi bugün yeniden çiziliyor. Ordan aldığımız sancağı yere düşürmedik. Bir daha da düşürmeye niyetimiz hiç yok. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Karşılama için teşekkür eden Yılmaz, “Bizi 7 yıldır bağrına basan ve gelirken en son mutlu olacağımız yer orası dediğimiz yer Keşan’dır. Biz 3 gündür yürüyoruz. Banyo yapmadık. Yapacak imkanımız olmadı. İnecik’te camide konakladık. Sonra Malkara’mıza geldik burada yurtlarımızda kaldık. Kızılayımız bizi ağırladı. Ama şimdi daha güzel bir uykuyu hak ettiğimize inanıyorum. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’a ve ekibine Belediye Başkan Yardımcımız nezdinde çok çok teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan’da öncelikle tüm konuklara hoş geldiniz diyerek “ 57.Alay, 27. Alay ve 15.Hava Bölüğü’nün temsili milisleri Keşanımıza hoş geldiniz. Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. 57.Alay, 27.Alay 15. Hava Bölüğü gibi daha nice alaylarımız bölüklerimizdeki Mehmetçiklerin gencecik çocuklarımızı şehit olması ile zafere kavuştuk. Allah bir daha bu ülkeye kurtuluş savaşı göstermesin. Kurtuluş Savaşı’nda bu savaşı verip bugünlere bizlere armağan eden Türk halkı cumhuriyetin içerden veya dışarıdan bir daha yıkılmasına asla izin vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi Keşan Belediyesi ve Belediye Başkanımız Mehmet Özcan adına selamlıyorum. Hepiniz sağolun var olun” sözlerini kaydetti.

Aktan’a konuşmasının ardından 15. Hava Bölüğü adına Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Özkan tarafından plaket ve hediye çantası verildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından konuklara Köşk Düğün Salonu’nda Keşan Belediyesi tarafından akşam yemeği verildi.

Heyet geceyi Keşan’da geçirdikten sonra 16 Mart 2017 Perşembe günü sabahı saat 09.00’da Tekel Meydanı’ndan Gelibolu’ya hareket etti.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org