“5 AYDA 88 METRUK BİNA YIKTIK”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Süleymanpaşa 9 Eylül 2019 Bu Haber 169 kişi tarafından okundu.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, düzenlediği basın toplantısında Süleymanpaşa’daki metruk binaların durumu ile ilgili bilgi verdi.

Toplantıda özellikle Süleymanpaşa’nın en büyük sorunlarından biri olan metruk binalarla ilgili açıklama yapan Başkan Cüneyt Yüksel, göreve gelir gelmez 88 metruk binanın yıktıklarını 51 tanesini daha yıkacaklarını ve Süleymanpaşa’yı metruk binalardan kurtaracaklarını belirtti.

“5 AYDA 88 METRUK BİNA YIKTIK”

“Süleymanpaşa’da kullanılmayan bir çok metruk bina var. Bu metruk binalar hep çöplük olarak kullanılıyor hem de uyuşturucu bağımlıları mesken haline getiriyor. Biz göreve gelir gelmez 3 meclis üyemiz ve belediye personellerimiz ile birlikte bu metruk binaların fotoğraflamalarını yaptılar. 641 tane Süleymanpaşa’da metruk bina tespit ettik. 641 binanın 108 tanesi tescilli. 11 tanesine önlemini aldırdık. Geriye kalan 533 tane tescilsiz metruk binaların 88 tanesini yıktık. Bunlardan 39 tanesinin onarılmasını sağladık. 175 tanesini bariyerlerle çevirerek güvenlik önlemi alındı. Geriye şuan 231 tane bina kaldı. Bunların 49 tanesini ihale yoluyla yıkımını gerçekleştireceğiz. Çünkü diğer evlere bitişik halde. Diğer eve zarar vermemek adına ihale yoluyla yıkımını sağlayacağız. 51 tanesini biz yıkabilecek durumdayız ve yıkacağız. Yani biz göreve gelir gelmez 88 metruk bina yıktık. Birkaç ay içerisinde toparlayacağız. Yıllardır bunu dile getirdik. Yıkacaksanız yıkın, başka bir şey yapacaksanız yapın diye. Bu şehri bu pisliklerden kurtarın dedik. Umursamadılar. Biz bu şehri bu pisliklerden kurtaracağız” dedi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org