4. Tekirdağ Kariyer ve İstihdam Fuarı Açıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Bu yıl 4.cüsü gerçekleştirilen 4. Tekirdağ Kariyer ve İstihdam Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Çerkezköy’de düzenlenen fuara Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen, İlçe Belediyelerin Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri ile çok sayıda sektör temsilcileri katılım sağladı.
Haber Çerkezköy 9 Ekim 2019 Bu Haber 138 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 4. Tekirdağ Kariyer ve İstihdam Fuarı Açıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından farklı kategorilerde firmalara ödüller verildi. Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay tarafından en çok istihdam sağlayan firma temsilcisine ödülü takdim edildi.

Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Tekirdağ hava, kara, demir ve deniz yolu ulaşım imkânlarına sahip beş ilden birisi olup, İstanbul ile yanı başımızdaki Yunanistan ve Bulgaristan’a bir buçuk saat mesafede, lojistik ve stratejik olarak çok önemli bir konumdadır. İlimizde 13 adet Organize Sanayi Bölgesi ve bir Avrupa Serbest Bölgesi bulunmaktadır. Üretim desenine baktığımızda ise Türkiye ortalamasının üzerinde çeşitliliğe sahip üretim yapısı ile bizleri gururlandırmaktadır.

Tekirdağ, mevcut yapısıyla sosyal güvenlik kapsamında aktif çalışanların il nüfusuna oranına göre ülkemizin İstanbul, Ankara ve Kocaeli illerinden sonra en dinamik 4’üncü ilidir. Göç alan, genç nüfusu fazla, işgücü arz ve talebi dengeli bir yapıya sahip olan ilimiz bu avantajlarından dolayı istihdam ve yatırım açısından cazip bir bölgedir.

TÜİK 2018 verilerine göre ülkemizde en yüksek istihdam oranı yüzde 55,3 ve en yüksek işgücüne katılma oranı yüzde 59.7 ile Trakya bölgesinde gerçekleşmiştir. Bu verilere göre Trakya bölgesi istihdam ve işgücünde birinci sıradadır, kısaca Tekirdağ tam bir istihdam deposudur. Öncelikle Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım’a, Namık Kemal Üniversitesi Rektörümüze, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri’mize, İŞKUR İl Müdürümüze, Oda ve Borsa Başkanlarımıza ve ülkemizin gelişimi ve kalkınması için gece gündüz çalışan, katma değer sağlayan işverenlerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

İşletmelerin, kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ve duyacağı işgücü açığının giderilmesi ve iş arayanlara firmaları tanıma imkânı sağlayacak olan fuarımızın amacına ulaşmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ardından Çerkezaköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan V. Ayhan Arslan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bir konuşma yaptılar.

Fuarda konuşan Vali Yıldırım, “İstihdamı artırarak sadece istatistik tablolarında görülen rakamlardan ibaret bir iş yapmıyorsunuz. İnsanlara iş sağlayarak mutlu bireyler ve mutlu aileler oluşturuyorsunuz. Sanayicilerimizin asıl alkışlanması gereken yönü budur. Tabi ki üretim olacak, tabiki satış ihracat olacak. Ama bu arada mutlu aileler olacak, toplum daha mutlu olacak işte biz bu istihdam fuarlarıyla buna dikkat çekmeye çalışıyoruz. Böylece mutlu olmak isteyen insanlarla mutlu etmek isteyen insanları bir araya getiriyoruz ve sonunda katlanarak büyüyen bir toplum ortaya çıkıyor. Birbirine seven, birbirine saygıyla bakan, birbiriyle çok iyi geçinen; bu üretimin bir parçası da benim, ürettiği malı gördüğümüz zaman bu ekonominin yükselmesinde benimde payım var diyen insanlar çoğalıyor böylece. Yoksa iş sadece para kazanmak değil para kazanılacak ki yeni mutlu bireyler ve yeni mutlu aileler ve toplumun daha mutlu olmasına sebebiyet verecek mutluluk kaynakları ortaya çıkacak. Hepimiz burada bunun için varız.” dedi.

Konuşmaların ardından, Çerkezköy Kapalı Pazar Alanına geçilerek kurdele kesildi. Kurdele kesiminin ardından Çerkezköy Mehter Takımı ve Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları Ekibi bir gösteri sundu.

Vali Yıldırım’ın fuar alanını gezmesiyle açılış son buldu.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriÇerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Topkaya oldu


GÜNDEM 12 Ekim 2019
Çerkezköy haberleri
 haberleriBÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET KERVANI ÇERKEZKÖY’DE


GÜNDEM 26 Haziran 2019
Çerkezköy haberleri
 haberleriÇamaşır Makinesinden Torba Torba Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 15 Kasım 2019
Çerkezköy haberleri
 haberleri25 Bin Liralık Islak Mendil Hırsızlığına 5 Gözaltı


GÜNDEM 15 Kasım 2019
Çerkezköy haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org