Balkan devletlerinin sahibi olan milletler, asırlarca beraber yaşadılar.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Lüleburgaz Belediyesi ve Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği tarafından Lüleburgaz Kent Ormanı Sakızköy Korusu Piknik Alanı’nda gerçekleştirilen, ‘3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması’nda sevgiyi yüreğinde ve kalbinde taşıyan Balkan, Rumeli Trakya halkı bir araya geldi.
Haber Bölge Haberleri 3 Temmuz 2017 Bu Haber 663 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması’nda Sevgiyle Aşıldı Sınırlar

Balkan devletlerinin sahibi olan milletler, asırlarca beraber yaşadılar. Balkan milletlerinin asırlara şamil müşterek bir tarihi vardır. Bu tarihin elemli hatıraları varsa, onlara sahip olmakla bütün Balkan halkı müşterektir. Balkan milletleri mümessilleri, mazinin karışık ve hesaplarının üstüne çıkarak, derin kardeşlik esasları kurmaya ve geniş birlik ufukları açmaya, ihmal edilmiş ve unutulmuş hakikatleri ortaya koymaya devam ediyor.

Görüyorsunuz ki, Balkan milletleri yakın maziden ziyade, uzak ve derin mazinin kırılmaz çelik halkalarıyla birbirine pekala bağlanabilir. (Mustafa Kemal Atatürk)

Aynı kaderi paylaşan Balkan, Rumeli Trakya halkı bu kez Sakızköy Korusunda buluştu. Bu buluşmada keyifli anlar yaşandı.

Barışın ve Dostluğun Toprakları

Belediye Başkanı Emin Halebak, 3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşmasında bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak konuşmasında düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: ” Rumeli, Balkanlar ve Trakya tarih boyunca hüzünlü hikayelere sahne olmuştur. Biz buralarda yaşayan insanlar olarak farklı kültürlerle, başka medeniyetlerle, topluluklarla ve inançlarla birlikte yaşama kabiliyetini arttırdık ve geliştirdik. Bu nedenle buranın insanlarının hoşgörüsü yüksektir ve demokrasiyi içine sindirmiştir. Çünkü burada barışa ve demokrasiye her şeyden fazla önem verilir. Bugünlerde dünyada en çok arzu ettiğimiz şey dostluk ve barışın dünyaya hakim olmasına sağlamak. Bunu dünyada sağlama gücümüz belki yok ama en azından yaşadığımız bölgenin bir barış bölgesi olmasını sağlayabiliriz. Hoşgörüyü ve anlayışları daha yukarılarda tutarak acı geçmişimizi gelecek zamanlara, mutlulukla, barışla, kardeşlikle ve hoşgörüyle taşıyabilmenin başarısını yaratacağımıza inanıyorum.”

Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?

htiyacımız Olan Şey Birliğimizi ve Bütünlüğümüzü Korumak

Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği Başkanı Veli Öner 3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşmasında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: ” Balkan ve Rumeli Türkleri, Osmanlı Devletinin, Rumeli’de ilk fethine başladığı andan itibaren, ele geçirilen şehir ve köylerin, Türkleşmesi amacı ile Anadolu’dan rastgele değil, istisnasız Türk ailelerden seçilerek Balkanlara, Rumeli’ye ve Avrupa’ya getirilmiş Müslüman Türk aileleridir. Yani Türk oğlu Türklerdir. Bir başka deyişle Evladı Fatihan… Kimilerine göre, çalışkan, üretken, kimilerine göre yurtsever, vatansever… Ama bizlerin övünerek anlattığımız başka bir özelliğimizde, Anadolu’ya ve yaşadığımız topraklara dünya lideri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hediye etmiş olmamızdır. Ülkemizin ve yaşadığımız coğrafyanın zor ve karışık günler geçirdiği, birilerinin bizleri ayırmaya ve ötekileştirmeye çalıştığı bu günlerde, Anadolu’da, Trakya’da ve Balkanlar’da yaşayan insanlarımızın ihtiyacı olan şey birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumaktır. Dolayısıyla bu sene böyle bir etkinliği, böylesine büyük katılım ve coşkuyla gerçekleştirmek bizleri daha da mutlu etmiştir. İnsanların burada geleneklerini, örf ve adetlerini yaşatabildiğini görmek ve değerlerimizi koruyabildiğimizi anlamak, geleceğimize daha mutlu ve güvenle bakmamızı sağlamaktadır.”

3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşmasında sahneye birbirinden yetenekli guruplar çıktı. Sahneye çıkan ilk grup Babaeski Bulgaristan Türkleri Derneği Müzik Topluluğu oldu. Bulgaristan Mineralni Bani Gösteri Grubu 3. Balkan Rumeli Trakya Buluşmasında farklı iki grupla sahne aldı.

Dans ve Müzik Bir Arada

Programın devamında Onurspor Güliz Mert Roman Halk Dansları Topluluğu, 3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması’ndaki gösterileriyle beğeni topladı. Rumeli ve Balkan ezgilerinin en güzel eserlerinden oluşan repertuarları ve su gibi akan sesleri ile Balkan İzleri Müzik Grubu birbirinden güzel eserler seslendirdiler.

Kadın Davul Ritm Grubu İlgiyle İzlendi

Tokmaklarını cinsiyet eşitliği için vuran Lüleburgaz’ın medarı iftiharı Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritm Grubu 3. Balkan Rumeli Trakya Buluşmasındaki gösterileriyle beğeni topladı.

Azis Sahnede

Farklı tarzı ve yorumuyla dikkat çeken ve ününü Bulgaristan’ın dışına da taşıyan sanatçı Azis, 3. Balkan, Rumeli Trakya Buluşması için Sakızköy Korusu’nda toplananlara coşkulu anlar yaşattı. Sahneye Grup Yılmaz’ın çıkmasının ardından program sona erdi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
Haber Ara :
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org