23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çorlu‘da Coşkuyla Kutlanacak

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çorlu’muzda coşkuyla kutlanacak.
Haber Çorlu 22 Nisan 2019 Bu Haber 500 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çorlu'da Coşkuyla Kutlanacak

Çorlu Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 22 Nisan 2019 Pazartesi günü başlayacak. Bulgaristan, Makedonya, Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelecek misafir dans ekiplerinin yanı sıra Çorlu’daki okullarımızın öğrencilerinden oluşan halk dansları ekipleri de kutlamalarda sahne alacak.

22 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’da Orion AVM ile Trend Arena AVM’de gerçekleştirilecek gösterilerle başlayacak olan kutlama programı 23 Nisan Salı günü saat 09.30’da Atatürk Meydanı’nda düzenlenecek çelenk sunum töreni ile devam edecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı bu yıl Mükerrem Ali Kayan İlkokulu’nda gerçekleştirilecek ve program saat 10.00’da başlayacak. Saat 13.30’da ise bayram korteji düzenlenecek. Çorlu Ortaokulu’nda başlayacak olan bayram korteji Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Saat 14.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak halk dansları gösterileri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız coşkuyla kutlanacak.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ın, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, Türk halkının egemenliğini ilân ettiği, milli tarihimizin başlangıcı ve tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı niteliğindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız; barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak zeminde buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden evrensel bir bayram. Biz de bayramımızı anlamına yakışır bir şekilde kutlayacağız. Tüm çocuklarımızı ve ailelerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı hep birlikte kutlamaya davet ediyorum.” dedi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org