2019 YILI YENİ İŞİM GİRİŞİM PROGRAMI TANITILDI

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Süleymanpaşa 4 Mart 2019 Bu Haber 244 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 2019 YILI YENİ İŞİM GİRİŞİM PROGRAMI TANITILDI

Trakya Kalkınma Ajansı, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ortaklığında düzenlenen 2019 yılı Yeni İşim Girişim Eğitim Programının lansmanı yapıldı.

2015 yılından bu yana Bölgedeki var olan girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla başlatılan Yeni İşim Girişim Programı’nın 4. Dönem lansmanı Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Üç ilde düzenlenen tanıtım toplantılarına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mümin Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Bülent Şengörür, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kanada Ontaria Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.İbrahim Dinçer, WatchX Kurucu Ortağı Mustafa Tülü, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Girişim Evi Yöneticisi & Kıdemli Danışman Uraz Yekeler, üniversitelerden akademisyenler, öğrenciler, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Geniş katılımlarla gerçekleştirilen tanıtım toplantılarında konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunlara değindi: ’’Hayata dair meselelerde inovasyon yani yeni bir bakış açısı kazanmak isteyen gençlerimizi ‘’Yeni İşim Girişim’’ programına davet ediyoruz. Üniversitelerimizle işbirliği içerisinde girişimcilerimizin desteğini de alarak bu modülü hayata geçirip, gençlerimizin girişimci olmalarını ve Bölgemizde var olan girişimci sayı ve kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Bu minvalde fikirlerin hayata geçmesi için maddi, manevi, eğitim ve gerekli olan ne varsa siz öğrenci arkadaşlarımıza sunuyoruz. İlkini Edirne’de, ikincisini Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde açtığımız ‘’Girişim Evinin’’ üçüncüsünü inşallah Kırklareli Üniversitesi’nde açacağız. Bu ‘’Girişim Evleri’’nin amacı toplantılar, etkinlikler ve Wake-Up’lar vasıtasıyla ile siz öğrencilerin girişimcilik ruhu ve fikirlerini geliştirerek sizlere farklı bakış açıları kazandırmak. Sizin gibi pek çok girişimcide sizlerin oturduğu bu sıralarda oturdu ve bazıları eğitim hayatlarına halen devam ediyor. Bizim sizden istediğimiz Wake Up ve Let’s Up programlarına başvurmanız. Programa kabul edilirseniz her türlü ihtiyaçlarınız Sayın Rektörlerimiz ve bizim desteğimiz ile karşılanacak. Sizden beklenen TEB ve TİM işbirliğinde düzenlenen programlarda fikirlerinizi ortaya koymanız ve fikrinizin bir prototipe dönüşmesini hedeflemeniz. Konuşmasında başarılı girişimcilerden örnekler veren Genel Sekreter Şahin, ‘’Sizlerin arasında başarılı girişimciler ve yatırımcılar çıkacağına inanıyorum. Bizler,  sizleri girişimci yapıp bırakmıyoruz. İş verme ve iş bulabilme ile ilgili TEB ve TİM ile görüşerek girişimcilerimizi Türkiye’deki ve Dünya’daki ekosisteme sokmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda girişimcilerimizi fuarlara götürerek onlara potansiyel müşteri buluyoruz. Biz sizlere güveniyor, yapabileceğinize inanıyoruz’’ dedi.

Tanıtım toplantılarında girişimcilik hikayesini katılımcılarla paylaşan WatchX Kurucu Ortağı Mustafa Tülü, ürettikleri Watch X adlı akıllı saatleri tanıtarak ürünün gelişim sürecini anlattı. Ardından TİM-TEB Girişim Evi Yöneticisi Uraz Yekeler, TEB-TİM Girişim Evleri ve girişimcilere sağladığı destekler hususunda katılımcılara detaylı bilgi verdi. Ayrıca Yeni İşim Girişim Programının önceki dönem finalistleri, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriTekirdağ'da, Dere Yatağında Erkek Cesedi Bulundu


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da 35 Kaçak Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİş Arkadaşıyla Tartıştı, Kalp Krizi Geçirerek Öldü


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTüketici Hakem Heyetine Başvuru Süreci Nasıl İşler?


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFarkı Yörelerin Özelliklerini Taşıyan Lezzetli Keşkek Tarifleri


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBahçesinde 55 Kiloluk Bal Kabağı Yetiştirdi


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMalkara’da 5 Bin Kişinin Katılımıyla Yağmur Duası Yapıldı


GÜNDEM 20 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org