1700 öğrenci yaz kursunu tamamlamanın mutluluğunu yaşadı

Haber Gündem 9 Ağustos 2018 Bu Haber 247 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 1700 öğrenci yaz kursunu tamamlamanın mutluluğunu yaşadı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi 100. Yıl Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde Haziran ayı başında başlayan yaz kursları, 8 haftalık eğitimin ardından düzenlenen törenle sona erdi.

Gerçekleştirilen yaz kursları bünyesinde Yüzme, Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Okçuluk, Satranç, Mental Aritmetik, Resim, Drama, Halk Oyunları, Keman, Piyano, Bale, Yan Flüt ve Gitar kurslarının yanı sıra İngilizce, Kod Atölyesi ve Kâğıt Telkâri ile Ebru-Deri kursları da açılarak Süleymanpaşa Belediyesi yaz kurslarının 21 branş ile daha geniş kitlelere ulaştı.

Spordan sanata, mental aritmetikten kod atölyesine kadar 21 farklı branşta 1700 öğrencinin faydalandığı yaz kurslarının kapanış törenine katılan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, çocukların ürettikleri eserleri inceleyip yetenekleri doğrultusunda aldıkları eğitimler hakkında bilgi aldı.

Düzenlenen törende çocuklara ve velilere yönelik bir konuşma gerçekleştiren başkan Eşkinat, konuşmasında şunları söyledi:

EŞKİNAT: “ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARINI ÖNCELİK OLARAK ELE ALMAK LAZIM”

21 branşta 1700 çocuğumuzun, gencimizin yaz aylarında faydalı işler yaptığı, zararlı alışkanlıklardan uzak durduğu bir süreci memnuniyetle geçirdik. Geçen sene sayı 1400’dü. Bu sene 1700 oldu. Demek ki Süleymanpaşa’nın çocuklarının daha fazla gençlik merkezine, daha fazla çocuk kulüplerine ihtiyacı var. Bunları öncelik olarak ele almak lazım. Diğerleri her zaman yapılır ama bu çocuklar her gün 1 gün daha büyüyorlar. Onları bu topluma yararlı, üretken, bu ülkeyi kalkındıracak ve sevdikleri işleri yapan çocuklar olarak yetiştirmek de hem aileler olarak sizin, hem de yerel yöneticiler olarak bizim görevimiz. Bu nedenle biz istiyoruz ki en azından bizim şehrimizde dünyaya gelen çocuklarımız imkanları sonuna kadar kullansınlar, bu dünyadaki amansız yarıştan mağlup olmadan çıksınlar. İşte bu etkinlikler de onlardan 1 tanesi.

” BUNU SİZİN ÇOCUKLARINIZ BAŞARDI”

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü 8 bin üyesi ile Trakya’nın en büyük sivil toplum örgütünü oluşturdu. Bunu sizin çocuklarınız başardı. O çocuklar kendi demokratik gelişimlerini de sürdürüyorlar. Bizim yaşadığımız eksiklikleri onlar yaşamasın, onlar daha adil, daha eksiksiz bir Türkiye’de yaşasın diye uğraşıyoruz. Bizim de siz ailelerin de hepimizin temel derdi bu.

“BU KADERİ HEP BERABER DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Gören de göremeyen de, duyan da duymak istemeyende görüyor ki Süleymanpaşa’da farklı bir yerel yönetim var, bu yerel yönetim çocuklarla beraber büyüyor. Önümüzdeki dönem daha da geliştireceğiz. Her çocuğumuza kreş imkanı vereceğiz. Her çocuğumuza bir enstrüman çalma, her çocuğumuza yeteneğini geliştirme, her çocuğumuza yabancı dil, teknoloji imkanı sağlayacağız. Kimse kusura bakmasın artık biz kötülerle yaşamaya alıştık. Ancak çocuklarımız kötülerle yaşamaya mahkum değil. Bu kaderi hep beraber değiştireceğiz. Birbirimizin düşüncesine farkına, rengine aldırış etmeden Tekirdağlı olarak, Trakyalı olarak ama önce Süleymanpaşalı olarak bu çocukları hayata iyi yetiştireceğiz.

“BİR GÜN EMEKLİ OLDUĞUMUZDA ONLAR BİZİ DAHA GÜZEL BİR ŞEHİRDE YAŞATSINLAR”

Burada olan herkesten tek bir ricam var. Çocukları çok sevin. Sadece kendi çocuğunuzu değil, tüm çocukları çok sevin. Bir gün emekli olduğumuzda onlar bizi daha güzel bir şehirde yaşatsınlar. Onlar çok çalışıp da bütün kaynaklarını yurtdışından gelen teknolojiye harcamasınlar. Onlar teknoloji üretsinler. Onlar da tatil yapabilsinler, onlar da çocuklarına daha iyi imkanlar sunabilecek düzeyde gelişsinler. İşte bütün mesele bu.

“BU ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ VE HEP BİRLİKTE ÇOK GÜZEL BİR GELECEK İNŞA EDİYORUZ”

4 buçuk yıldır, ekibimle beraber Süleymanpaşa Belediyesi’nde Süleymanpaşalı çocuklara ve halkımıza yönelik yaptığımız işler için gurur duyduğumuzu açıkça söylemek istiyorum. Hep diyorlar ya yol. Cumhuriyet tarihinde Tekirdağ Belediyeleri tarafından yapılmış yoldan daha fazla yol yaptık. Tüm Tekirdağ Belediyelerinin yaptığının toplamından fazla yeşil alan yaptık. Bu zaten bizim görevimiz. Yol bugün var yarın yok. Ama bu çocuklar bugün var yarın daha farklı var olacaklar. İşte ortak noktamız bu. Bu çocuklar bizim geleceğimiz ve hep birlikte çok güzel bir gelecek inşa ediyoruz. Bu süreçte emeği geçen tüm hocalarımıza da çok teşekkür ediyorum.”

KURSİYELER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın konuşması veliler ve çocuklar tarafından uzun süre alkışlandı. Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı mini bir konser verirken, bale öğrencileri ile başlayan gösterilerde neredeyse tüm kursiyerler hünerlerini gösterme fırsatı buldu.

Gösteriler sonrası tüm öğrenciler katılım belgelerini teslim aldı ve yaz kursunu başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBAHAR YORGUNLUĞU DA NEYMİŞ


GÜNDEM 19 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriDÜNYAYI GEZİYORUM


GÜNDEM 19 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriTOBB, TESK ve TÜRK-İŞ Başkanları Tekirdağ’da


GÜNDEM 19 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriMESTAN ÖZCAN’DAN ALBAYRAK’A SERT SÖZLER


GÜNDEM 19 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA’NIN ÇOCUKLARINA BAHAR ERKEN GELDİ


GÜNDEM 19 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriBakan Soylu: Şimdi Sana 4 Duvar Verdik, O Duvara Daya


GÜNDEM 18 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara Et Kombinası Törenle Açıldı


GÜNDEM 18 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriÇanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriHAYRABOLU ŞALGAMLI TARIM MÜZESİ AÇILDI


GÜNDEM 18 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ 104. YILINDA ANILDI


GÜNDEM 18 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Yüksel Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti


GÜNDEM 16 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriKadın Güreşçiler Gümüş Madalya İle Döndüler


GÜNDEM 16 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriAtakent Kapalı Pazar Yeri Hizmete Girdi


GÜNDEM 16 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriÇBSK Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi´nde


GÜNDEM 16 Mart 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org