100’üncü Yılında Kahramanmaraş Anıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde, Vali Aziz Yıldırım’ın katılımıyla “Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılında Kahramanmaraş” Trakya Etkinlikleri Programı düzenlendi.
Haber Süleymanpaşa 17 Şubat 2020 Bu Haber 255 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 100’üncü Yılında Kahramanmaraş Anıldı

Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. Yılı dolayısıyla Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen “Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılında Kahramanmaraş” Trakya Etkinlikleri Programı düzenlendi. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’ni kapsayan etkinliğe Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Adalet Komisyonu Başkanı Naci Ergin, Vali Yardımcıları Ahmet Narinoğlu, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu, Kültür ve Turizm Müdür V. Ahmet Hacıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Kuran tilavetiyle devam etti.

“KENDİNİ KURTARAN ŞEHİR MARAŞ”

Ardından Vali Yardımcısı Ahmet Narinoğlu günün anlam ve önemine dair konuşmasını yaptı. “Maraş tarihte kendi kendini kurtaran ilk ve tek şehirdir” diyerek konuşmasına başlayan Narinoğlu, “Maraş direnişi 7'den 70'e bütün halk tarafından yapılmıştır. Düşmanların Anadolu'da tutunamayacağını bize Maraş göstermiştir. Halkın direniş ümidi ve iman direnci artmıştır. 12 Şubat 1920'de kendi mücadelesini vererek kendini kurtaran şehir Maraş kurtuluşunun 100. yılında tarih yeniden yazılıyor. Cumhurbaşkanımızın himayesinde bu yıl kurtuluşun 100. yılı ilan edildi. Geçmiş ile gelecek kuşaklar arasında köprüler yeninden kuruluyor. Kadim şehir olan Maraş, medeniyetiyle kültürüyle, değerleriyle özgün şehir olarak yaşıyor" diye konuştu.

HEDİYE TAKDİMİ YAPILDI

Vali Yardımcısı Narinoğlu’nun konuşmasının ardından “Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılında Kahramanmaraş” Trakya Etkinlikleri Programına desteklerinden dolayı Vali Yıldırım ve protokol üyelerine hediye takdimi yapıldı. Daha sonra Süleymanpaşa ilçesi Özel İdare  Ortaokulu Öğrencisi Aygül Ada Caner “Bu Bayrak” isimli şiiri okudu. Sonrasında “İstiklal’den İstikbale Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı” konulu konferansı Akademisyen Dr. Fatih Köse ve Akademisyen Dr. Ökkeş Narinç yaptı. Konferansın ardından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Türk Müziği Topluluğu bir gösteri sundu. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriŞehir Hastanesi Bağlantı Yolu Çalışmaları Başladı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Sahte Etil Alkol üretenlere Operasyon: 6 Gözaltı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ’a Giriş-Çıkış Yasağı Uygulanmaya Başlandı


GÜNDEM 4 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org