100. Yıl Rotary Kulübünden Bağış

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü üyeleri tarafından düzenlenen kampanya ile toplanan 250 kitap Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a teslim edildi.
Haber Çorlu 28 Ekim 2019 Bu Haber 288 kişi tarafından okundu.

tekirdağ 100. Yıl Rotary Kulübünden Anlamlı Bağış

Birçok alanda olduğu gibi eğitime yönelik çalışmalarıyla örnek teşkil eden Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü Başkanı Korel Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri, başlattıkları kitap toplama kampanyasında topladıkları 100'ü çocuk olmak üzere 250 kitabı Kitap Kafe ve Kütüphane Parkı'nda düzenlenen törenle Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a teslim etti.

"Kitap Aklın İlacıdır"

Kitap teslim töreninde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü yetkililerine teşekkür ederek, "Unutmamak gerekir ki aklın ilacı, uygarlık yapısının temel taşı olan kitaplar çocuklarımızın hayal gücü, insanlığın değeridir. Daha güzel ve adil bir dünya için şüphesiz kitaplara ihtiyacımız var.

Kitap bizim en iyi dostumuzdur. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak onların doğru bilgiler ışığında yetiştirilmesini sağlamak için onları kitap okumaya teşvik etmek en önemli görevlerimizden biridir. Vatandaşlarımızın da kitaplara kolaylıkla ulaşabilmesi çok önemli.

Kitap Kafe ve Kütüphane Parkı'nı inşa ederken özellikle önemsediğimiz konu halkımızın boş zamanlarını değerlendirebilmesini sağlamaktı.

"Umarım Rotary Kulübü’müzün Bu Bağışı Örnek Teşkil Eder"

Bugün Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü’müzün bağışlarıyla kütüphanemizdeki kitap sayımızı artırırken halkımızı ve çocuklarımızı daha çok çeşit ve nitelikte kitapla buluşturma imkanı sunmuş oluyoruz.

Bu vesileyle bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sevgili çocuklarımız ve vatandaşlarımızın daha çok kitapla buluşabilmesi için uğraş verelim. Kitap olmadan bir yanımız eksik kalır. Muhakkak bilmediğimiz ve öğrenemediğimiz çok şey var. Mümkün olduğunca öğrenebilmek ve kendimizi geliştirebilmek için de okumaya ihtiyacımız var. Zamanımızın her anını dolu dolu geçirmeliyiz.

Kitaplara ulaşamayan vatandaşlarımız için kurduğumuz bu kütüphanenin ve şehrimizdeki diğer kütüphanelerin şüphesiz siz değerli okurların desteğine ihtiyaçları var. Tozlu raflarda kalmış, el değmemiş, okunmamış nice kitabı toplumun kullanımına sunmaktan daha güzel ne olabilir ki?

Bu konuda yaptıkları anlamlı bağıştan dolayı Çorlu 100. Yıl Rotary Kulübü’nün değerli üyelerine ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyor ve tüm vatandaşlarımıza örnek teşkil etmesini temenni ediyorum." dedi.

Kitap teslim törenine Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin ve Özcan Veysel Tunçcan'ın yanı sıra meclis üyeleri de katıldı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org