Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda sizlere 2011 ve 2012 yıllarında Tekirdağ ve Çorlu’ya kazandırılmış 3 kişiden bahsetmek istiyorum.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Gülgün PALA KEÇECİ
YERLİKA, YILMAZ ve DOĞAN...
05.02.2014


       Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda sizlere 2011 ve 2012 yıllarında Tekirdağ ve Çorlu’ya kazandırılmış 3 kişiden bahsetmek istiyorum.

     Bunlardan biri Tekirdağ Valisi sayın Ali Yerlikaya, diğeri Tekirdağ Emniyet Müdürü sayın Ali Yılmaz ve bir diğeri de Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan.

     1968 Konya doğumlu olan sayın valimiz Ali Yerlikaya 01.08.2012 tarih ve 2012/3511 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Ağrı Valili’ğinden, Tekirdağ Valiliğine atandı. Geldiği ilk günden bu yana halkın olduğu kadar bizlerinde büyük sevgisini kazandı. Daha Tekirdağ’a geleli cok az bir zaman olmasına rağmen yaptığı çalışmaları, ziyaretleri ve güleryüzlülüğü ile gönülleri fethetti. Aylık olarak düzenlediği kahvaltılı basın toplantılarında biz basın mensuplarının yaşanan olumsuzlukları aktarmamızı bile kendi not alarak bence bir ilke imza attı. Benim fikrim Tekirdağ yıllar sonra özlediği beklediği bir Vali’ye kavuştu. Sayın Yerlikaya’nın Tekirdağ’a görevinin son gününe kadar güzel hizmetler vereceği kanaatindeyim.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak

     1964 Adana doğumlu olan İl Emniyet Müdürümüz sayın Ali Yılmaz’da 30.06.2011 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 05.11.2011 tarihli kararname ile Tekirdağ İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Çok başarılı operasyonlara imza attıran Emniyet Müdürümüzde kısa sürede Tekirdağ’lıların taktirini kazandı. Emniyet Müdürümüzün de asayiş konusunda Tekirdağ’da çok daha güzel başarılara imza atacağına şüphem yok.

     1963 Hatay doğumlu Kaymakamımız sayın Hulusi Doğan’da 06.08.2012 tarih ve 2012/473 sayılı Müşterek Kararname ile Alanya Kaymakamlığından Çorlu Kaymakamlığına atanarak 12.09.2012 tarihinde İlçemizde göreve başladı. Kendisine geldiği ilk günlerde Gazetemiz yetkilileri olarak hoşgeldin ziyaretinde bulunduk. Kasım ayı içerisinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu toplantısı için Alanya’ya gittiğimde oradaki gazeteci meslektaşlarım ve Alanya’lı katılımcılar Alanya’da başarılı işlere imza atan ve çok sevilen Kaymakamımıza benim aracılığım ile selam ileterek Çorlu’nun şanslı olduğunu söylediklerinde şaşırmıştım.

     Kaymakamımız Hulusi Doğan’ın Çorlu’ya atanmasından üzerinden henüz 2.5 ay gibi kısa süre geçti. Kendisi daha önce Çorlu’da hiç bir Kaymakamımızın geçekleştirmediği Bir ilke imza atarak Basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Doğan’ın günlük programı basın mensuplarının cep telefonlarına sms olarak bilgi verilmeye başlandı. Aslında bunların hepsi olması gereken, ama şimdiye kadar olmadığı için özlemini duyduğumuz çalışmalar. Kendisini bu anlamla kutluyorum.

     Sonuç olarak sayın Valimizin, sayın Emniyet Müdürümüzün ve sayın Kaymakamımızın Tekirdağ ve Çorlu için yapacakları çok. Başarılar diliyorum.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org