Bu gün yaşadığımız olaylar, bir asır sonra tarafların yazarçizerlerince masumane edaya büründürülüp, edebi sanatlarla süslendikten sonra tarihe mal edilecek. Birçok kişi hocanın masumiyetine Başbakanın zalimliğine, ya da hocanın insafsızlığına hükmedip, T

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Ayna
ZOKA ELİNDE KALDI
03.03.2014Hoca ellerini açmış ah ediyor. Başbakanın, yolsuzlukları, haksızlıkları ve hırsızlıkları görmezlikten geldiğini, cemaatin mensubu diye insanların işinden edildiğini söylüyor.
Başbakan, devlet içinde devlet olmaz diyerek elinin yettiği herkesi tokatlıyor. Bir taraftan tokatlama eylemi devam ederken diğer taraftan hükümet kanadı masumiyet karinesi deyip gözaltına alınanları aklamaya çalışıyor.
            Operasyona katılan polis ve amirleri cezalandırıldı. Evleri ve iş yerleri arananların bir kısmı serbest bırakılırken bazıları tutuklandı. Her iki kesim de, hamilerince masum ilan ediliyor. Halk her zokayı mideye indirecek sazan zannediliyor. Bu özellikle hükümet tarafından istismar ediliyor.
Az da olsa bazı insanların utanmasını beklerdim açıkçası. Telaffuzunda zorlandığımız miktarlarda soygun yapanlar masum ilan edilirken evine ekmek götüremeyen biçare insanımız nerdeyse zalim olarak ilan edilecek. İnsaf ya hu insaf.
 

Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?


Sekiz yüz liraya mahkûm edilen insanlar mı suçlu?  Açlık ve sefaletten ölen bebeler mi zalim. Deveyi dengiyle götüren insanlara masum demek kadar yüzsüz olmayı gerektiren iktidar hırsı, hesaba çekilme düşüncesini yok saydıracak derecede mi tatlı?
Siyasi bilimciler ve Ankara’ya yakın yorumcular, ortaya çıkan olayların henüz devede kulak olduğunu, geride, hiçbir leke çıkarıcının etki edemeyeceği pislikler olduğuna işaret ediyorlar.
Hükümete mensup bürokratlar pişkince savunma meaknızmasını harekete geçirmişler. Eli her köşeye ulaşan, yolsuzluğu trilyonlarla ifade edilen kişiler masum ilan edilmeye çalışılıyor. Mazlumları oynayarak on bir yıl iktidarda kalan Başbakan, aynı tegannilerle yine halkı kandırmanın uğraşını veriyor.  Sanırım bu kez zoka siyaset ustasının elinde kalacak.
 

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org