Yaz Sıcak demeden haber peşinde koşturuyorsunuz ve Tekirdağ’da yaşayan herkesi haberdar etmeye çalışıyorsun sonucu “Sizin İşte Baya Zor” diyorlar.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Abdullah YALÇIN
Zor Zenaat Bizimkisi
05.02.2014


     Tekirdağ’da İş Yapmak Çok Zor Hele Birde Gençseniz vay halinize… Neden mi ? böyle söylüyorum. Çünkü gençseniz çokta inandırıcılığınız olmuyor bu şehirde. Herkes politik ağızla cevaplar veriyor genç iş sahiplerine.

     Diyeceksiniz ki nereden çıktı şimdi bu. Uzun zamanın birikimi bu Tekirdağ’da basın sektörü en zahmetli iş ama hiç takdir edilmeyen bir sektör. Sokakta limon satsanız Tebrik ederler “Helal Olsun Kar Kış Demeden Ekmeğini Kazanıyor” diye. Basın sektör ününde sokakta limon satmaktan pekte farkı yok aslında. Kar Kış, Yaz Sıcak demeden haber peşinde koşturuyorsunuz ve Tekirdağ’da yaşayan herkesi haberdar etmeye çalışıyorsun sonucu “Sizin İşte Baya Zor” diyorlar. He birde bu hariçten gazel okuyanlar var sağda solda . Yok Efendim Dürüst Gazeteci Kalmamış işte herkes paraya çevirmiş bu işi gibi deyimler duyarsınız. Aman efendim dürüst gazetecilik yapın falan diye öğüt verenler çoktur. Yav zaten biz bunların hepsini biliyoruz fakat kimsenin anlayamadığı bir şey var. Bir Yerel Gazete İnternet sitesi her neyse vatandaşı bilgilendirmek adına kurulmuş ve kar kış kıyamet demeden sokakta haber peşinde koşan insanlarında giderleri oluyor. O gazete bilgisayarın yazıcısından çıkmıyor mesela sizlerin zannettiği gibi. Bilmem kaç saat tasarımının olması var Matbaaya Girmesi var çıkması var hele bir de katlaması var. Bunların hepsi maliyet birde adam çalıştırıyorsanız eyvah. Çünkü Tekirdağ’da basın sektörü hak ettiği kıymeti görmüyor.  Tekirdağ Büyükşehir oldu fakat insanlar hala küçük şehrin küçük esnafları olarak kaldı. Öğüt Verenlere seslenmek lazım aslında Bize yapacağımız işleri öğretmeyin Bizler zaten bu söylediklerinizi biliyoruz. Ama Sizler Şunu bilmiyorsunuz sanırım  Ekonomik kaygısı olan birisi Vergimi Ödeyebilecek miyim, Kira Geldi, Elemanların Maaşı var, Sigortaları var, Baskı parası var diye kaygıları olan birinden ne kadar dürüst ve tarafsız olmasını bekleyebilirsiniz ki ?

Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?

     Basın Sektöründe hayatını idam ettiren bir gazete veyatta internet sitesinin hayatta kalabilmesi ve dürüst ilkeli ve kaliteli habercilik yapmasını istiyorsanız önce yerele sahip çıkın. Burada ki İş adamları Yerel Medyaya sahip çıkmasın sonra kalksın “Tekirdağ’da Yerel Medya mı var Yahu”  desin.  Var Gülüm Fazlasıyla işini iyi yapan ulusal gazete gibi çıkan,haberleriyle gündem yaratan, köşe yazarlarıyla Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlara yön veren yayın organları var. Bu Yüzden Önce Yerel Medya’ya sahip çıkmalıyız.

İnternet mi ?  Gazete mi ?

     İkisinin de yeri ayrı  Çünkü gazetenin bir tadı vardır. Belli Bir kitleye hitap eder ve okuyucusu netdir. Ama İnternet Öyle Değil Bugün Tekirdağ Üzerinden Örnek Verecek olursak Tekirdağ’da yayın yapan Yerel Gazeteler 500-600 kişinin eline ulaşıyorsa Bu sayı İnternet Sayfalarında 4.000-5.000 oluyor. Bırakın artık şu benim ilanım illa ki bir kağıda basılsın mantığını hangi  devirde yaşıyoruz.  İnternet her zaman  önce başlar çünkü bugünki sosyal şartlarda  Her yerde internet bağlantısı var Tüm Türkiye ve Tekirdağ sosyal medyayı olduğunca fazla kullanıyor. Bu Yüzden İnternet Sitelerini bir kenara atıp durmayın bence Çünkü hitap ettikleri kesim ve kamuoyu daha fazla. Bu Yüzden en başında da söylediğim gibi Gazetenin tadı farklı ama İnternetinde alanı farklı bunu unutmamak gerek diye düşünüyorum. Bugün Tekirdağ’da Evinde Bilgisayarı olmayan çok az bir insan sayısı kaldı  ve Artık İnternet ve Haber Portalları cep telefonlarımıza kadar girdi.  Düşünün İnternet Sitelerinin Gücünü ve Kenara Atmayı Bırakın Artık İnternet Sitelerini.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org