KÖRPELERE KIYMAYIN!

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Muhsin Durucan
KÖRPELERE KIYMAYIN!
10.07.2018


"Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır." M.K. Atatürk

Çocuklar

Öyle bir ağlasam

Öyle bir ağlasam çocuklar

Size hiç gözyaşı kalmasa.

Öyle bir aç kalsam

Öyle bir aç kalsam çocuklar

Size hiç açlık kalmasa.

Öyle bir ölsem

Öyle bir ölsem çocuklar

Size hiç ölüm kalmasa.

Aziz Nesin

Konumuzla ilgili bir haber: “Ağrı Valisi Süleyman Elban, kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan küçük Leyla ile ilgili, "8-10 gün aç kalması nedeniyle ölmüş. İstismar emaresi yok. Kaçırılma şüphesi var." dedi.

4 yaşındaki Leyla Aydemir, Ağrı'da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Leyla'nın babası cenaze töreninin yapılmasını istemedi. Öte yandan, gözaltına alınan kişinin kadın olduğu iddia edildi. Osmaniye'den Bezirhane köyüne gelen ve 'medyum' olduğunu iddia eden kadın, gözaltına alındı. İsmi açıklanmayan kadının köye gelip, Leyla'nın ailesine "Kızınız burada, şurada" diyerek, yer gösterdiği öne sürüldü. Polis ve jandarma ekipleri,

olayla ilgili çok yönlü araştırmasını sürdürüyor. Gözaltına alınan kadın serbest bırakıldı.”

Bir TV kanalı ana haber spikeri Ece Üner, canlı yayında minik Leyla'nın ölüm haberini sunarken kendine hâkim olamadı: "Bir insana, 'kızın öldü' nasıl denir. Biri Eylül iken melek oldu. Biri Leyla iken melek oldu. Biz ise onlar melek oldukça içimizdeki şeytanlarla baş başa kaldık. Bu çağdan nefret ettik. Kötülüklerin büsbütün egemen olduğu namussuz bir çağ bu… Bu cellâtlarla çocukların birlikte yaşadığı bu çağa anca cehennem denir. Böyle bir çağda dokunulmazlık, çocukları koruyamayan bir meclisin vekillerinin değil, çocukların olmalıdır." dedi.

Leyla'nın açlıktan öldüğü bilgisini aldıklarını aktaran Baba Aydemir, "Yemek yiyemiyordum, Leyla'nın aç olduğunu hissediyordum. Millet niye yemek yemiyorsun diyordu, benim kızım açtır diyordum, fark ediyordum. Leyla gözü açık geldi, annesi gitti gözünü kapatmaya, kapatamadı, ben gittim kapattım. Allah o adamın ocağını yıksın." şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın taraftar grubu olan Ultraslan Ağrı Grubu, Leyla'nın defnedildiği mezarlığı ziyaret ederek mezarın başına "Kelebeklerin bile çocuklardan daha uzun yaşadığı bir coğrafyada sizin için hangi şiiri yazalım" ve "Leyla ile Eylül" yazılı pankart asıp çiçek bıraktı.

Ağrı'nın Bezirhane köyünde, Ramazan Bayramı'nda kaybolan Leyla Aydemir'in bulunması için çalışma başlatılmış, bölgedeki dere yatakları, sazlık alanlar, otla kaplı araziler, köy içindeki metruk yapılar, tandır evleri, ahır ve çocuğun gidebileceği bütün alanlar, kadavra köpekleri de kullanılarak aranmıştı. Leyla Aydemir'in cesedi, kaybolduktan 18 gün sonra dün, köye 2 kilometre mesafede kent merkezine giden yolun yakınındaki akarsu kenarında ağaçların arasında bulunmuştu. Vücudunda herhangi bir darp ya da yara izine rastlanmayan Aydemir'in cesedi, Bezirhane köyünde defnedilmişti.

Acının dili, ırkı, dini, rengi yoktur. İnsanda önce vicdan olmalı, insanlık olmalı. Körpelere Kıymayın!

Koşuyor altı yaşında bir oğlan, uçurtması geçiyor ağaçlardan, siz de böyle koşmuştunuz bir zaman. Çocuklara kıymayın efendiler. Bulutlar adam öldürmesin.

Nazım hikmet

kaybolan beklerken köylerinde rla bulunmalarınımutlau BüyükLeyla için cansız bedenine larımızdan; önce Eylül, sonra çocuklaşıldı diyen, kanımızı donduran haberler, duymak istemiyoruz artık yeter.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org