HAYDİ KADINLAR.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Esra Ok
HAYDİ KADINLAR.
03.03.2018


Kısa bir aranın ardından yeniden merhaba sevgili okurlar. Bu gün kadınlar için yazmak istedim. Gündem bu kadar kadınlarla ilgili olumsuzluklarla haşır neşir olmuşken ben umut dolu, cesaret kokan meselelerden bahsetmek niyetindeyim. Kadın olmak meşakkatli bir hismiş gibi geliyor insana ,böyle öğretiliyor bizlere. Böyle öğreniyor, böyle büyüyoruz, böyle düşünmemiz isteniyor bizlerden. Kadınlar her yerde kendini ifade etmeye çalışan, korumaya çalışan taraf oluyor. Çoğunlukla kadınların haklarını savunuyor, kadınlar için eşitlik arayıp duruyoruz yıllar yılı .Gelişim göstermek yerine aksine daha da gerileyen bir sistemin içinde kayboluyoruz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen kendiniz için bir şeyler yapmak istemez misiniz?

Ev hanımlarından öğrencilere, çalışanlardan emeklilere kadar hemen hemen her kadın evde para kazanabilir. Çağımızda evden çalışarak gelir elde edebileceğiniz birbirinden güzel iş olanakları mevcut. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istedim. Anadolu kadını, örgü örmeye çocuk yaşlarda başlamıştır, neler işlemez ki o güzelim eller? Yazmalar, hırkalar, kazaklar, bereler, atkılar, eldivenler, lifler, masa örtüleri, battaniyeler, kanaviçeler, evde örgü örerek, el işi yaparak ek gelir elde edebiliriz. Yünden sağlıklı bebekler, oyuncaklar yaparak satışını sağlayabiliriz. Evde yemekler yapabiliriz, çocuk bakabilir, ütü yapabiliriz, birbirinden güzel takılar tasarlayıp satış yapabiliriz. Evden hizmet veren çağrı merkezlerinde çalışabiliriz. Sizlerde kendi yetenekleriniz doğrultusunda kendinize uygun işleri seçebilir, iş hayatına atılabilirsiniz. Ayrıca sizler için vergiden muaf olma durumunu da araştırarak kısaca bilgi verdim. Yerim kısıtlı olduğundan bu örnekleri vermekle yetinmek durumundayım. Naçizane sizlere öneride bulunmak, farklı bir açıdan bakmanızı sağlamak istedim. Haydi , kendiniz için, safi kendiniz için bir şeyler yapın , üretin.

NOT: (Ülkemizde , okuma yazma seferberliği 5 mart pazartesi günü tüm ülke genelinde başlıyor. Lütfen mazeretler üretmeden, yaşa başa, eşe dosta ,el alem ne dere, takılmadan kendiniz için bu fırsatı kaçırmayın .Sizlere en yakın okullara ve halk eğitim merkezlerine kimlikliğinizle birlikte başvuru yapın.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Evde yapılan işleri maddi kazanç, iş haline getirebilmek için ikametgah ettiğiniz ilde yer alan vergi dairesinden vergi muafiyet belgesi alınması gerekiyor.

Yapmanız gerekenleri aşama aşama yazacağım

1. Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine gidip vergi kayıt bölümüne müracaat edin.

2. Kimlik fotokopisi, ve kimliğiniz yanınızda bulunsun.

3. Başvuru yapmadan internet üzerinden vergiden muaftır dilekçesini doldurun.

4. Başvuru sonrasında evinize el emeklerinizi görmek üzere vergi dairesinden görevliler gelecek.

5. İşlemler olumlu sonuçlandığı takdirde vergiden muaftır belgesini vergi dairesinden temin edebilecek ve yasal olarak çalışmaya başlayabileceksiniz.

6. Belge ile yasal olan her yerde satış yapabilir , istediğiniz etkinliğe katılabilirsiniz.

7. Belge ile kargo şirketleri ile anlaşma sağlayarak kapıda ödeme olanağından da faydalanabilirsiniz.

8. Belgenin 3 yıl geçerlilik süresi vardır. Süre bitiminde tekrardan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kendinize kişisel internet sitesi açarak, ya da instagram üzerinden de ciddi kazanç sağlayabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu dükkanlar mevcut emeklerinizi buralarda da kazanca dönüştürebilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin her birinize.

 

ŞEHİRDEN HABERLER

Aydınlanma Toplantıları (Şimdiki Zaman)

Konuşmacı Gürkan HACIR, 2 Mart 2018, Cuma Saat 14:00

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu. Bana her konuda yazabilirsiniz, esraok@msn.com

Allah’a ısmarladık.

facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org