Türkiye Yol Şampiyonası‘nda Elit Erkeklerde İlimizi Ertuğrul Dağcı, Mehmet Sönmez, Resul Aras, Alper Güre ve Aygün Mandacı temsil etti.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Süleymanpaşa 10 Temmuz 2017 'te güncellendi. 616 defa okundu.


Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun 2017 yılı faaliyet programı doğrultusunda 29 Haziran-1 Temmuz 2017 tarihleri arasında Sakarya'da düzenlenen Türkiye Yol Şampiyonası'nda Elit Erkeklerde İlimizi Ertuğrul Dağcı, Mehmet Sönmez, Resul Aras, Alper Güre ve Aygün Mandacı temsil etti.

Dağcı, aşırı sıcak altında koşulan 140 km.lik yol yarışında 3 saat 32 dakika 19 saniyelik derecesi ile yarışı birinciliği elde eden Onur Balkan ile aynı grup ve aynı süre içerisinde 10. sırada bitirerek büyük başarı elde etti.

Ertuğrul Dağcı yarış ile ilgili yaptığı açıklamada, "Nisan ayı başında geçirdiğim kaza sonucunda köprücük kemiğim kırılmıştı. Tedavi sürecim boyunca antrenmanlara ara vermek zorunda kalmıştım. Bu durum beni oldukça geriye götürdü ancak antrenörümün moral motivasyonu ile çabuk toparlandım, antrenmanlarıma döndüm ve Türkiye Şampiyonası için hazırlanmaya başladık" dedi.

Kendisi için bu yarışın en büyük hedeflerimden biri olduğu söyleyen Dağcı, oldukça sıcak havaya rağmen yarışın başından sonuna kadar iyi direnç gösterdiğini ve öndeki 20 kişilik elit grubun içerisinde yerini koruduğu ifade ederek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Finişte Onur Balkan, Ahmet Örken, Oğuzhan Tiryaki, Batuhan Özgür gibi sprint kabiliyeti oldukça iyi profesyonel rakiplerimin arasında 10.cu'luk oldukça iyi bir derece benim için. Bu performansımı daha da geliştirerek yakın zamanda Milli takımda kendime yer bulmak en büyük hedefim. Becerilerimi geliştirmemde bana sağladığı katkı, özgüven ve destekleri nedeniyle başta antrenörüm Mutlu Erçevik'e, yine destekleriyle yanımızda olan Cüneyt Bağcı'ya ve destek olan tüm takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org