Özel Olimpiyatlar Trakya Bölge Oyunları, 120 özel ve partner sporcunun katılımıyla Lüleburgaz Yıldızlar Futbol Akademisi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Gündem 8 Haziran 2017 'te güncellendi. 422 defa okundu.


Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Lüleburgaz Kaymakamlığı, Lüleburgaz Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Özel Olimpiyatlar Trakya Bölge Oyunları coşku ile gerçekleştirildi.

 

Lüleburgaz Yıldızlar Futbol Akademisi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen oyunlarda özel ve partner sporcular atletizm ve karma futbol branşlarında performans sergiledi. 120 özel ve partner sporcunun katıldığı etkinliklerde antrenörler, öğretmenler ve gönüllülerle birlikte toplam katılımcı sayısı yaklaşık 250 kişiye ulaştı. Oyunlara Lüleburgaz Lisesi öğrencileri gönüllü olarak destek verdi.

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek oyunlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinlikler Trakya Bölge Oyunları ile devam ediyor. Çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı mutluyuz. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Ortak amacımız, onlar hakkındaki önyargıları yıkıp aslında aralarında hiç fark olmadığını göstermek. Bu çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyorlar. Hep birlikte yüksek sesle hayat birlikte, oyun birlikte diyorlar. Hem kendileri mutlu oluyor hem de bize gelecek için umut veriyorlar” şeklinde konuştu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak

Açılış törenine katılan Lüleburgaz Belediye Başkan Vekili Deniz Şahin ise Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin çalışmalarını ilgi ve takdirle takip ettiklerini belirterek, “Özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini Lüleburgaz’da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Özel ve partner sporcularımıza bugün yapılacak oyunlarda başarılar diliyorum ” diye konuştu.

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Hakkında

Temelleri 1982 yılında Sakıp Sabancı ve Prof. Dr. Hıfzı Özcan’ın önderliğinde atılan Özel Olimpiyatlar Türkiye, tüm dünyada 170 ülkeye yayılmış 225 kurumu kanalıyla, 4,4 milyon kişiye ulaşan Uluslararası Özel Olimpiyatlar’ın (Special Olympics) Türkiye’deki tek kuruluşudur. Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, diğer bireylerle bir araya getirip, çeşitli spor dallarında düzenli eğitim ve yarışma olanakları sağlamaktadır. Bu şekilde özel sporcuların fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine, cesaretlerini sergilemelerine, başarılarının mutluluğunu yaşamalarına, toplum ile ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı ve sosyal hayata katılımlarını artırmayı hedeflemektedir.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org