Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde 2 yıl önce kurulan Alexandroupolis Bike Team’in 2. kuruluş yıldönümü, geçtiğimiz Pazar günü yapılan 55 km.lik bir bisiklet etkinliği ile kutlandı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları

Haber Gündem 16 Haziran 2017 'te güncellendi. 490 defa okundu.


Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde 2 yıl önce kurulan Alexandroupolis Bike Team’in 2. kuruluş yıldönümü, geçtiğimiz Pazar günü yapılan 55 km.lik bir bisiklet etkinliği ile kutlandı.

Etkinliğe, Trakya’dan DOÇEK, EBİS, KÜDAK, ÇADOSK, Turkuaz, Demir Pedal, Vize Pedal, Trakya Bisiklet, Modavizyon grupları katıldı. Dedeağaç’ın kent simgesi olan Deniz Feneri önünde sabah saatlerinde toplanan 85 kişilik bisikletçi grup turlarına kent içinden başladılar.

Ekipler Marki yakınlarındaki zeytinyağı tesisinde vermiş oldukları molada Türkçe çevirilerini Gümülcine kentinde yaşayan ve bisikletçi olan İbrahim Sadık’ın yaptığı zeytinyağı üretimi ve tesis hakkında işletme sahibinden bilgi aldılar. İşletmede üretilen zeytinyağlarının dünya lezzet yarışmasında 8. olması ve bölgemize bu kadar yakın bir alanda zeytin üretiminin yapılması katılımcıların dikkatini çekti. Ülkemiz gündeminde zeytin ağaçlarının kesilmesine yönelik yasa tasarıları, “Zeytin mi Tesis mi?” şeklinde kafaları bulandırıcı ikilemler olurken bölgedeki zeytinin nasıl değerli bir kaynak olduğu ve katma değer yarattığı bir kez daha yerinde görüldü.

Bisikletçiler, daha sonra Mesemvria antik bölgesini ziyaret edip Dikella Köyünde mola verdiler. Mola sırasında ekipler karşılıklı olarak birbirlerine günün anlam ve önemine uygun hediye ve plaket sunumu yaptılar, Dedeağaç Bisiklet Takımının 2. kuruluş yılını başkanları Dimos Paparadis nezdinde kutladılar. Kutlama sonrası ekipler hep birlikte Dedeağaç kentine geri döndüler ve ev sahibi takımın kahve ikramı ile faaliyeti tamamladılar.

 

“Dostluk köprüleri oluşturmanın çabası içindeyiz”

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, “ Dedeağaç birçok Keşanlının ziyaret ettiği komşu kasaba, biz de bugüne dek gerek bisiklet gerek araçla sayısız defa gidip geldik. Bu kez pedallarımız komşu kentte 2 yıl önce kurulan bisiklet takımının kuruluş yıldönümü için döndü. Geçen yıl Yunan ekibini İpsala-Enez-İpsala arasındaki bisiklet turunda konuk etmiştik, bu kez onlara iade-i ziyaret yapmış olduk. Meriç Nehri'nin iki yakasında bulunan bisikletçiler olarak karşılıklı dostluk ve arkadaşlık içinde pedallarımızı çevirip kentimiz ile dostluk köprüleri oluşturmanın çabası içindeyiz. Sınır ötesi komşu kentlerle gidip gelme dışında sportif ve kültürel açıdan bağlar kurmanın Keşan için önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Yeni etkinlik ve programlar için görüş alışverişinde bulunduk”

Eşme, sözlerinin devamında, “Dedeağaç Bisiklet Kulübünün içtenliği ve konukseverliği ile Trakya bisikletçilerinin dayanışmasına teşekkür ederiz, özellikle Dedeağaç Bisikletçilerinin iki yılda almış oldukları yol takdir edilesi, hep birlikte güzel bir etkinlik yaşadık ve önümüzdeki günlerde yine beraberce yapılacak olan yeni etkinlik ve programlar için görüş alışverişinde bulunduk” ifadelerine yer verdi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org