Bocce Yarışmaları 14 Nisan Perşembe Günü İl Müdürlüğüne bağlı Namık Kemal Stadında yapıldı.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunun faaliyet programında yer alan Okul sporları Küçük Yıldız ve Genç (Kız\Erkek) Bocce Yarışmaları 14 Nisan Perşembe Günü İl Müdürlüğüne bağlı Namık Kemal Stadında yapıldı.
Haber Süleymanpaşa 16 Nisan 2016 'te güncellendi. 2991 defa okundu.


Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunun faaliyet programında yer alan Okul sporları Küçük Yıldız ve Genç (Kız\Erkek) Bocce Yarışmaları 14 Nisan Perşembe Günü İl Müdürlüğüne bağlı Namık Kemal Stadında yapıldı.

 

Yarışmaya Tekirdağ ilçelerinden birçok okul katıldı. Katılan ekipler Veliköy Ç.P.L -M.Ereğlisi Ç.P.L-Ergene İ.H.O.D-Şarköy İ.H.O.D okulları katıldı. Özellikle Tekirdağ ilinde ilk defa gerçekleşen bu faaliyette yarışmacı öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlenirken hocalarından zaman zaman motive cümleler duyarak ellerinden geleni yaptılar.

 

Yarışma öncesinde Tekirdağ Gençlik Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş yarışmacı öğrencilere bir takım ziyarette bulunarak moral verdi. Müsabakalar öncesinde Kardaş faaliyet hakkında görevli hocalardan bilgi aldı. Akabinde hocaların ve öğrencilerin isteğini kırmayarak oyuna dahil olan Kardaş temsili olarak birkaç atış yaparak müsabakaların başlamasına öncülük etti.

 

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kardaş, “Bu sporun Tekirdağ da yaygınlaşması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şu an yeni kurduğumuz bir takımımız mevcut fakat bunu tüm ilçelerimizde yaygınlaştırarak tüm öğrencilerimize öğretmek istiyoruz. Okullar olarak kendi aralarında yarışan öğrencilerimizden dereceye giren takımlar Tekirdağ 1.si olarak bizi Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanacak. Umarım başarılı olup bu spor dalını da daha iyi yerlere getiririz” dedi.

 

Bugün yapılan yarışmada dereceye giren okullar şu şekilde sıralandı;

 

GENÇLERDE

1..VELİKÖY Ç.P.L Erkek
2.M.EREĞLİSİ Ç.P.L Bayan

YILDIZLARDA

 

1.ERGENE İHOD KIZ
2.ŞARKÖY İHOD KIZ

1.ERGENE İHOD ERKEK
2.ŞARKÖY İHOD ERKEK

 

Bocce nasıl bir spordur? Bocce nasıl oynanır? 

 

Bocce punto, raffa ve volo atış sistemleriyle sınırlandırılmış düzgün bir sahada sentetik bocce topları ile oynanan spor dalıdır. Oyun, toplan birbirine yaklaştırma (punto) ya da vurulacak büyük ve küçük topların önceden saptanması sonucu raffa ve volo atışı ile uzaklaştırma yöntemi ile oynanır. Böylece oyuncular bir veya birden fazla topla oynamaya devam ederek en yüksek puanı elde etmeye çalışırlar.

 

Bocce’nin uygulama açısından fizik, ruh ve zihin birliği ile bütünleşmiş, aynı zamanda konsantrasyon gerektiren özellikleriyle diğer spor branşları arasında farklı bir yeri vardır.

 

Yapısal olarak sağlam olan bir sporcunun yarışmaya motive olabilmesi ve konsantrasyonunun sağlanabilmesi için psikolojik yönden de sağlıklı olması gerekir. Belli bir antrenmandan sonra hareketlerin otomatikleşmesi, zihinsel esneklik kazanılması iyi bir bocce oyuncusunda olması gereken özelliklerdir.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org