EŞKİNAT: “ŞEHRİMİZ ADINA AYRICA GURUR VERİCİ”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Süleymanpaşa 2 Ağustos 2017 'te güncellendi. 383 defa okundu.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Judo branşı sporcusu Muhammed Mustafa Koç, 47 ülkeden 2500 sporcunun katıldığı Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali (EYOF)’ta 73 kiloda tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

32 SPORCU ARASINDAN ALTIN MADALYAYA UZANDI

Macaristan’nın Györ kentinde gerçekleştirilen şampiyonada ilk turda İsveç, ikinci turda Ermenistan, çeyrek finalde İtalya, yarı finalde Macaristan ve finalde ise Rusya temsilcisini yenerek kilosunda 32 sporcu arasından altın madalyaya uzanan Muhammed Mustafa Koç Türkiye’nin gururu oldu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANINDAN KUTLAMA MESAJI

Türkiye’nin gururu Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Judo branşı sporcusu Mustafa Koç’a altın madalya sonrası tebrik mesajları yağarken Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın da bizzat Mustafa’ya twitter üzerinden ulaşarak “Erkekler judo 73 kiloda altın madalya kazanarak bizleri gururlandıran Mustafa Koç kardeşimi tebrik ediyorum.” gönderisini paylaştı.

EŞKİNAT: “ŞEHRİMİZ ADINA AYRICA GURUR VERİCİ”

Başarılı judocu Muhammed Mustafa Koç ile ilgili Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da açıklamalarda bulunurken Mustafa Koç için; “Öncelikle ülkemizi EYOF’ta temsil eden ve şampiyon olarak milletimizin göğsünü kabartan kardeşim Muhamed Mustafa Koç’u kutluyorum. Mustafa, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu olması hem bizler hem de şehrimiz adına ayrıca gurur verici. O artık kardeşleri için bir idol olma yolunda.” dedi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak

“ÇOCUKLARIMIZ, GENÇLERİMİZ, BİZLERİN GELECEĞİ KARDEŞLERİMİZ DOĞRU YOLDA İLERLİYOR”

Eşkinat; “En başından beri söylediğimiz bir şey var. Bu şehir sporla, bu şehir sanatla adını duyurmalı. Çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. Çocuklarımız, gençlerimiz, bizlerin geleceği kardeşlerimiz doğru yolda ilerliyor. Başarıların daim olsun Muhamed Mustafa Koç.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE, AVRUPA OLİMPİK GENÇLİK YAZ FESTİVALİ’Nİ 5 ALTIN MADALYA İLE KAPADI

Öte yandan 2 yılda bir yapılan ve olimpiyatlar öncesi son basamak olarak görülen Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali sonunda Türkiye Muhammed Mustafa Koç’un yanı sıra 4 altın madalya daha kazanırken ülke klasmanında 26.’lıktan 7.’liğe kadar yükselmeyi başardı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org