Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ’ın Bulgar işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası

Haber Süleymanpaşa 6 Temmuz 2017 'te güncellendi. 460 defa okundu.


Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ’ın Bulgar işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor. 13 Temmuz 2017 Perşembe günü, sahildeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve Anıt Pano açılışı ile başlayacak anma töreni, gerçekleşecek panelle devam edecek.

İŞGALDEN KURTULUŞUN 104’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ KUTLANACAK

Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ’ın Bulgar işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümünde anma töreni düzenleyecek. Anma töreni kapsamında saat 10.00’da sahilde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konularak Anıt Pano açılışı gerçekleştirilecek.

TÖRENLER PANELLE DEVAM EDECEK

Sahildeki törenin ardından Tekirdağ Belediye İş Merkezi’nin en üst katındaki Büyükşehir Kent Konseyi binasında Tekirdağ’ın Bulgar işgalinden kurtuluşu ile ilgili bir panel düzenlenecek. Panelde Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Nuran Koltuk, Tekirdağ Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ve duayen Gazeteci ve Araştırmacı Yazar Şerif Baysalan birer sunum yapacaklar.

EŞKİNAT: “TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Balkan Savaşları sırasında düşman tarafından işgal edilen toprakların 13 Temmuz 1913’te geri alındığını ifade ederek, “Tekirdağ’ın düşmanla çarpışarak bağımsızlığını elde ettiği 13 Temmuz tarihi, hak ettiği ilgiyi görmeye başladı. Şehrimizin tarihini daha iyi öğrenme imkanı olarak bu tarihi önemsiyorum ve bu yıldan itibaren belediye olarak her yıl 13 Temmuz’u bir kurtuluş günü olarak kutlayacağımızı belirtmek istiyorum. Tüm halkımızı kutlama törenimizde ve panelimizde görmeyi arzu ediyoruz,” diye konuştu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015