Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, düzenlediği yaz kursları ile tatilde hem eğlenip hem farklı sporlarla tanışmak isteyen öğrencileri yeni dünyalarla tanıştırmaya devam ediyor.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası

Haber Süleymanpaşa 14 Temmuz 2017 'te güncellendi. 377 defa okundu.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, düzenlediği yaz kursları ile tatilde hem eğlenip hem farklı sporlarla tanışmak isteyen öğrencileri yeni dünyalarla tanıştırmaya devam ediyor. Yaz boyunca 1670 öğrencinin yararlandığı yaz kurslarının en dikkat çeken branşlarından biri de okçuluk oldu. Yaşları 7-14 arasında değişen 63 öğrencinin eğitim aldığı okçuluk branşında milli antrenör Aysel Babagür geleceğin okçularını yetiştiriyor.

EŞKİNAT: “OKÇULUĞUN GELİŞMESİNE KATKI VERMEK İSTİYORUZ”

Tarihte okçuluk sporunun öncülerinden olduğumuzu ifade eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Okçulukta dünyanın en ileri gelen uluslarından biri olmamıza rağmen modern çağda bu sporda hak ettiğimiz seviyede olmadığımızı biliyoruz. Okçuluk geleneği köklü olan bir ulus olarak bu spora gereken önemi vermeliyiz. Bu amaçla yaz okulumuz bünyesinde çok kıymetli eğitmenlerimizle okçuluk branşına da yer verdik. 63 öğrencimiz şu anda bu branşta eğitim alıyor. Okçuluk sporu Tekirdağ’da son yıllarda gelişme gösterdi. Bu gelişmeye katkı vermek ve hızlandırmak istiyoruz. Ben inanıyorum ki kısa süre içinde önce Türkiye çapında, daha sonra uluslararası alanda önemli başarılara imza atacağız. Bu spora sahip çıkarak çocuklarını yönlendiren ailelerimize ve okçuluğa merak salan öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

BABAGÜR: “OKÇULUK GELİŞİM ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN EN UYGUN SPORLARNDAN BİRİDİR”

Milli Antrenör Aysel Babagür de yeni açılmasına rağmen Süleymanpaşa Belediyesinin okçuluk yaz kurslarına olan ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Babagür, “Okçuluk, özellikle gelişim çağındaki çocuklarda el-göz koordinasyonu, konsantrasyon, hedefe odaklanma gibi yetileri geliştirmesinin yanı sıra dikkat dağınıklığının ortadan kaldırılmasında ve çocuklarımızın derslerde daha başarılı olmasında çok büyük katkısı olan bir spordur. Fiziksel rekabete dayanmadığından, kazanma ve kaybetme duygularından ziyade başarıya odaklanmaya yöneltir. Bu gibi eşsiz özellikleri ile gelişme çağındaki çocuklarımız için okçuluk en faydalı sporlardan biridir diyebiliriz,” açıklamasında bulundu.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi 100. Yıl Gençlik Merkezi’nde devam eden okçuluk yaz kursları, Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org