İşitme engelli Milli karatecimiz Oğuzhan Genç, sessizliğin sesi olmak için 2. İşitme Engelliler Olimpiyatları‘nda ülkemizi temsil edecek.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Süleymanpaşa 27 Temmuz 2017 'te güncellendi. 245 defa okundu.


İşitme engelli Milli karatecimiz Oğuzhan Genç, sessizliğin sesi olmak için 2. İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek.

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan ''23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları", 18-30 Temmuz tarihleri arasında (Deaflympics sporcunun yer alarak) 2017’de ev sahipliği yaptığı Samsunda, 97 ülkenin sporcusu ile bu yıl birbirinden önemli şampiyonalara sahne almaya devam ediyor.

BİNLERCE SPORCU BU YAZ SAMSUN’DA BİR ARAYA GELDİ

Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 19 Mayıs Stadyumu'nda yapılan açılış seremonisi ile start aldı. 33 bin 919 seyirci kapasiteli stadyumu sporcular, görevliler ve vatandaşlar hınca hınç doldurdu. Tribünlerde renkli görüntüler oluştu.

97 ülkeden, 21 branşta, 3 bin 148 sporcunun mücadele edeceği 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılış programında ilk olarak halkoyunu ve ritim gösterisi yapıldı. Açılış programı ülkelerin alfebetik sırasına göre sporcuların geçit töreni ile başladı.

Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek olan ay yıldızlı sporcumuz Oğuzhan Genç tüm Milli Takımımızdan başarıları ile madalya bekleniyor.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015