Taekwondo da Tekirdağ’ın yükselişi devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu ülkemizi,

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Süleymanpaşa 4 Ağustos 2017 'te güncellendi. 362 defa okundu.


Taekwondo da Tekirdağ’ın yükselişi devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu ülkemizi, Dünya Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında temsil edecek sporcuların belirlendiği Milli Takım seçmesileri 26-27 Temmuz tarihlerinde ağır 20 sikletten 200 den fazla sporcunun katılımıyla Karaman’da yapıldı.

Antrenörler Oğuzhan Tokgöz, Vural Ayaz ve Yavuz Sal yönetiminde 8 sporcumuzun da katıldığı seçmelerde Tekirdağ, Milli Takımlarımıza Dünya Şampiyonasında 2, Avrupa Şampiyonasında 3, Bakan Şampiyonasında 2 sporcu vererek büyük bir başarı kazandı.

Başarılı sporcumuzu 47 kg Işıl ZAFER hem Dünya hem Avrupa Şampiyonasına direk gitmeye hak kazanırken seçmeye ikinci sırada giren 37 kg Azra ÇAVUŞ 1. Sırada rakibini iki kere yenerek Dünya Şampiyonası vizesini aldı. 41 kg İdil ZAFER ise 1. Sıradan girdiği seçmelerde Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Erkeklerde 53 kg Oğuz TOKGÖZ Avrupa, 37 kg Alperen AYAZ ve 57 kg Ozan TOYTOĞLU Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil edeceklerdir. Ayrıca 55 kg Sıla Ece EROL vE45KG Gökhan KENAN’da ilimizi başarıyla temsil edecekler.

Dünya ve Avrupa Şampiyonaları kadrosundaki sporcularımız 1-21 Ağustos 2017 tarihlerinde Ankara’da kampa girecekler. Dünya Şampiyonası 24-27 Ağustos’da Mısır’da, Avrupa Şampiyonası5-8 Ağustos Ekim’de Macaristan’da gerçekleştirilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce kampa girecek olan sporcularımıza Şampiyonlarda başarılar dileriz.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org