Macaristan‘ın Györ kentinde 22-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında 14.sü düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Süleymanpaşa 1 Ağustos 2017 'te güncellendi. 375 defa okundu.


Macaristan'ın Györ kentinde 22-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında 14.sü düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)’ta son gün, Milli Atletimiz Batuhan Çakır, Türkiye'nin umut veren gençlerin başarılarına bir yeni halka daha ekleyerek, altın madalyanın sahibi oldu.

Milli Atletimiz Batuhan Çakır, (EYOF) Üç Adım Atlama finalinde,  ikinci hakkında 14.94 m. atlayarak adını şampiyonluğa yazdırırken altın madalyayı almayı başardı.

Türkiye’nin umut veren genç kuşağının başarılarına bir yeni halka da, Macaristan'ın Györ kentinde 14.sü düzenlene nAvrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)’ta eklendi. Son gün Batuhan Çakır ve Münevver Hancı’dan gelen madalyalarla Türkiye, tarihindeki en başarılı sonuca imza attı.

Altı günlük atletizm yarışmalarında 24 kişilik Türkiye takımı, atletizmde toplam 6 madalya kazanırken, 17 kez ilk sekizde finiş gördü. Ay yıldızlılar, atletizmde oyunların en başarılı ekipler arasında yer aldı. 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015