Kapaklı Belediyesi tarafından, 13. Geleneksel Sünnet Şöleni kapsamında Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlenecek.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Kapaklı 14 Ağustos 2017 'te güncellendi. 298 defa okundu.


Kapaklı Belediyesi tarafından, 13. Geleneksel Sünnet Şöleni kapsamında Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlenecek.

Güreş etkinliği, 20 Ağustos Pazar günü saat 11.00 'de Kazak Gölü Mesire Alanı'nda gerçekleştirilecek.

GÜREŞLERE DAVET ETTİ
Yapılacak olan yağlı güreşlerin toplumsal önemine değinen ve güreşlere tüm Kapaklı halkını davet eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yağlı güreşlerin milli ve manevi değerlerle iç içe olduğunu ifade etti.

Başkan Mandalı, “Ata sporumuz olan yağlı güreşler kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Osmanlı'dan günümüze birçok pehlivan bizi uluslararası platformlarda temsil etmiştir. Koca Yusuflar, Kara Ahmetler, Adalılar, Kurtdereliler ve daha birçok pehlivan dünyanın farklı ülkelerine manevi duyguların birleştirdiği güçle müsabaka yapmaya gitmişlerdir.

Bizler işte o ecdadın torunları olarak yeni Koca Yusuflar, genç Kurtdereliler yetiştirmeli ve onlara destek olmalıyız. Bizde Kapaklı Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde Kapaklı Belediyesi Yağlı Güreşleri ile bu değerimizi yeni nesillere anlatacak ve aktaracağız” ifadelerinde bulundu.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015