20 Ağustos Pazar günü Kazak Gölü mesire alanında Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri ilgi gördü.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Kapaklı 22 Ağustos 2017 'te güncellendi. 431 defa okundu.


20 Ağustos Pazar günü Kazak Gölü mesire alanında Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri ilgi gördü. Minik Teşvik, Tozkoparan, Deste, Küçük Orta, Büyük Orta, Başaltı ve Baş branşlarında güreşlere katılan toplamda 300 pehlivan, Er Meydanında güreşti.

Güreşlere Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Tekirdağ CHP Milletvekili Candan Yüceer, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, STK temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaptığı konuşmada yağlı güreşlerin toplumsal önemine değinen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Yağlı pehlivan güreşleri, milli ve manevi değerlerle bütünleşmiş ve aynı zamanda Ata sporumuz olan yağlı güreşler kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu değerimizi yeni nesillere anlatacak ve aktaracağız” dedi.

Kıran kırana geçen güreş müsabakaların finalinde Kırkpınar eski başpehlivanlarından Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu'nu yenerek Kapaklı Er Meydanında Başpehlivan oldu. Kapaklı’nın yeni güreş ağası, yapılan açık artırmada 59.000 TL ile Kasımoğulları İnşaat sahibi işadamı Salim Vuran oldu.

  GÜREŞÇİLERİMİZ BAŞARI KÜRSÜSÜNDE

Kapaklı Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde güreşçilerimiz, başarı kürsüsünü boş bırakmadı.

İlimiz güreşçilerinden Efe Kurt Teşvik 1 boyunda 3.ncü, Enes Coşgun Tozkoparan boyunda 3.ncü olma başarısını gösterdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org