Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve futbolcu Bekir İrtegün Tekirdağ’da gençlerle buluşarak, Türkiyede’ki futbol ve tecrübelerini konuştular

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları

Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve futbolcu Bekir İrtegün Tekirdağ’da gençlerle buluşarak, Türkiyede’ki futbolu ve tecrübelerini konuştular
Haber Süleymanpaşa 28 Mart 2016 'te güncellendi. 2576 defa okundu.


İstanbul Başakşehirspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve savunma oyuncusu Bekir İrtegün, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Tecrübe Konuşuyor’ etkinliği kapsamında Tekirdağ’a geldi.

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda (NKÜ) gerçekleşen etkinliğin moderatörlüğünü Ersin Düzen yaptı.

 


Daha önce Gaziantepspor ve Fenerbahçe’de oynayan İrtegün, futbolun yeteneklerle  doğru orantılı olduğunu belirterek, “Futbol oyunun akışını iyi bildiğiniz zaman, yeteneklerini çok fazla el vermese de en azından belli bir mevkide takıma faydalı olunabilir diye düşünüyorum” dedi.

 

“HAKEMLER KENDİLERİNİ DE ZOR DURUMA SOKUYOR”
 

Hakemlerin büyük takım futbolcuları ve Anadolu futbolcularına farklı tavırlar sergilediğini ileri süren İrtegün , “Hakem arkadaşlarımız, ağabeylerimiz, kendilerini de zor duruma sokuyor. Bunlara rağmen çok iyi hakemlerimiz var mı? Var. Geçmişte daha fazlaydı. Çok erken yaşta futbola başladım. O jenerasyonun değişimi bana nasip oldu. Onu fark edebiliyorum. Daha iyi, daha cesur hakemlerimiz mevcuttu” diye konuştu.


Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise sabrın son derece önemli olduğunun aktararak hayatta sadece mesleki anlamda değil, normal yaşantısında da oldukça sabırlı biri olduğunu ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığını düşünüp düşünmediğine  yönelik sorulan soruya ise Avcı, “Öyle bir düşüncem hiçbir zaman olmadı, ama eğer olmuş olsaydı, Türk futbolunun altyapısına eğitim amaçlı bir standart getirir, uygulama ve denetleme yapardım” şeklinde cevap verdi.

 

Önemli işler yapmaya çalıştığını belirten Avcı, “UEFA tarafından Genç Milli Takımlarda Fair Play Ödülü aldım. Bunu burada ilk defa söylüyorum. Fair Play’in karşılığı dürüstlüktür, oynanan oyundur, pozitif oyundur, kulübedeki davranıştır. Onun için bunlara bu kadar dikkat eden bir insana bu şekilde yaklaşılmasına benim de zaman zaman tepkilerim olabiliyor” sözlerini kaydetti.
 


“YABANCI HAKEM ÇÖZÜM DEĞİLDİR”
 

Sosyal medyada, derbilerde yabancı hakemlerin görev almasının gündeme getirilmesini doğru bulmadığını kaydeden Avcı, “Sağlıklı düşünmüyorum. Biz kendi insanımıza yatırım yapıp onları geliştirdiğimizde böyle şeylere ihtiyacımız kalmayacak. Bu hatalar dünyanın her tarafında yapılıyor. Ama bizimki kadar konuşulmuyor, baskı unsuru oluşturmuyor. Yabancı hakem çözüm değildir. Bizim kendi insanımıza yatırım yapıp, eğitim verip bunu geliştirmemiz daha mantıkla olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

“GELEBİLECEĞİ EN ÜST SEVİYEYE GELDİM”

 

Türk futbolunda antrenör olarak gelebileceği en üst seviyeye kadar çıktığını hatırlatan Avcı, şunları kaydetti:  “A-Milli Takım koltuğu, bu işin en tepesidir. Bunu yaşamış birisiyim. Ben de bundan sonraki süreçte, yol haritası nasıl gidecek onu bilmiyorum ama bulunduğum kurumlarda her zaman daha iyisini yapabilmek, daha iyisini geliştirebilmek, hem kendi adıma hem kurum adına benim için en öncelikli hedeflerden birisi budur diyen Avcı; “Daha önceden Galatasaray’ın içinde bulundum. Şu an itibariyle de belki sağda solda adımız geçiyor. Bundan evvel de gündeme geldi. Ama ben her zaman şunu söylüyorum. Ben bulunduğum kulübün içinde adım adım, step step büyümek beni daha çok mutlu edecektir. Böyle çok ortalıkta olup, 24 saat konuşulan bir insan olmak istemiyorum işin açıkçası... Zaman süreç ne getirecek onu bilmiyorum"


Gençlik ve Spor Bakanlığına Bağlı Müstakil Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı, programın ardından İstanbul Başakşehirspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya ve savunma oyuncusu Bekir İrtegün’e çiçek takdim etti.

 Ayrıca Avcı’ya kendisinin karakalem portre çalışması hediye edildi.


 

 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015