Konya İl Sağlık Müdürlüğünce projelendirilen ve Konya Sağlık-Sen tarafından desteklenen 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma Bisiklet Turu kapsamında Konya’dan yola çıkan ekip Tekirdağ’a uğradı.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Süleymanpaşa 17 Temmuz 2017 'te güncellendi. 330 defa okundu.


Konya İl Sağlık Müdürlüğünce projelendirilen ve Konya Sağlık-Sen tarafından desteklenen 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma Bisiklet Turu kapsamında Konya’dan yola çıkan ekip Tekirdağ’a uğradı.

Ekibi sahil yürüyüş bandında Vali Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa İlçe Müftüsü Ayhan Okur ve Sağlık-Sen üyeleri karşıladı.

Vali Mehmet Ceylan konuşmasında “15 Temmuz şehitlerini anmak ve unutturmamak için Konya’dan başlattıkları bu kutlu yolculuğu Çanakkale’de sonlandıracaklar. Çanakkale’de destan yazan Türk milleti aynı hisle 15 Temmuz’da da destan yazmıştır. Ülkemizi işgal etmeye bölmeye çalışanlara yine fırsat vermemiştir. O karanlık gecede bizlerin huzurlu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşaması için şehit olan 249 kişiyi anmak ve unutturmamak için arkadaşların çıktıkları bu yolu sağ salim bitirmelerini temenni ediyor ve bu güzel yolculuğa çıktıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Ekibin başı olan Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Müdürü Ahmet Ekizer ise yaptığı açıklamada “Konya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından projelenen ve Konya Sağlık-Sen tarafından desteklenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu kapsamında yola çıktık. 11 ili kapsayan projemizde Tekirdağ’a ulaştık. Allah izin verirse yarın Çanakkale’ye varacağız. Yaklaşık bin 5 yüz 65 kilometre olan turumuzu Çanakkale ile sonlandıracağız. Turumuz boyunca şehitlikleri ve şehit ailelerimizi ziyaret ettik, şehitliklerden toprak şehit ailelerimizden mektuplar aldık. Bunları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğiz. Şehitliklerden aldığımız toprakları ise iki yüz 50 bin şehidimizin yattığı Çanakkale’ye gömmek istiyoruz. Turumuz gerçekten meşakkatliydi. 40 50 derece altında asfalttın eridiği yollarda yaptık ama bu 15 Temmuz’da şehit ve gazilerimizin gösterdiği fedakârlığın yanında yok denecek kadar az. Bizi turumuz boyunca destekleyen karşılayan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Okunan Kur’an ve Müftü Ayhan Okur’un ettiği dualardan sonra ekip Çanakkale’ye uğurlandı.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org