Nazif Karaçam Yeni İnan

29.90tl limitsiz internet
Nazif KARAÇAM
Nazif KARAÇAM
Yeni İnan
Refik Engin, Tekirdağ Kılavuzlu Köyünde yetişmiş Bektaşi kökenli bir araştırmacıdır. Vahit Lütfü Salcı'ya göre rafine Bektaşilerin yaşadığı bir yerdir.
Tarihin birtakım olayları, bilgileri sakladığı söylenir. Hani söylenen de, yanlış da değildir. Mesela Trakya'da M.Ö. 1300 yıllırında yaşamış Frigler'in, Traklar'ın uygarlıklarını bütünü ile biliyor muyuz? Konuştukları dilleri hakında yeterli bilgiye sahip değiliz. M.Ö. 500'lü yılların başında TARİH'İN BABASI dediğimiz Bodrumlu Herodot ortaya çıkıp tarihi söylemleri araştırıp yazmasaydı, Mitoloji'nin sayfalarını açmasaydı, bugün biz tarihin birçok gerçeklerini bilemeyecektik.
21/10/2015 09:34
Türk Edebiyatında Trakyalı, Trakya kökenli yazarlar, şairler, roman ve hikaye yazanlar, gazeteciler vardır. Fakat ne tesadüftür ki bu alanlarda kitap yazmış olanların çoğu kadındır. Mesela, Türk Edebiyatının ilk roman yazarı FATMA ALİYE HANIM (Elli liranın üstünde resmi olan kadın) Kırklareli kökenlidir. İkinci roman yazarı kadın Keşanlı Safiye Erol'dur. Fatma Aliye ve Safiye Erol, Türk Edebiyat Tarihi'nde yer almış Trakyalı kadın yazarlardır. Günümüzde Kırklareli kökenli Trakyalı yazar Hatice Opak'tır.
13/10/2015 08:35
Mitolojiye göre, Tanrı yeryüzündeki insanlara sordu:
10/12/2014 22:43
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Mustafa Kemal, Yeni Türk Devleti’ni halka dayandırmıştır. Osmanlı ise bunu yapamamıştır. Çünkü Osmanlı’nın belli başlı bir milleti yoktu. Türk ile yola çıktığı halde bir zaman geldi ki ortalıkta Türk yok, Türkten başka herkes var. Çünkü Osmanlı’nın kurduğu Devlet Sistemi bir halka değil, birçok halka dayandırılmıştır. Osmanlı’da kaybolan bu Türk’ü Mustafa Kemal ATATÜRK özgürlük ve bağımsızlık savaşı ile ortaya çıkarmıştır.
22/09/2014 08:27
1968 yılında Fransa’da gazeteci yazar J. J. Servan Schreiber arka arkaya iki kitap çıkardı. Türkçe’ye çevrilen bu kitaplardan birinin adı “AMERİKA MEYDAN OKUYOR” diğerinin ise “BİR TOPLUMUN UYANISI” idi. Kitaplar Türkiye’de Sander Kitabevi tarafından basılıp yayınlanmıştı. Kitapların 1968 Gençlik Hareketi’ne bağlı olarak yazılıp çıkarıldığı basında yer almıştı.
21/08/2014 09:20
Yakup Kadri Karaosmanoğlu Türk Edebiyatında önemli bir kişidir. Milli mücadelede “Mustafa Kemal’in Çevresi Yazarları’ndan olmakla tanınmıştır. Ancak onu edebiyatta ünlendiren “YABAN” adlı romanı olmuştur. Ayrıca milli mücadeleyi ve Cumhuriyetin ilk yıllarını yazıp anlatan biri olarak da şöhret yapmıştır. “ANKARA” ve “ATATÜRK” adlı kitaplarının ayrı bir özelliği vardır. Onu, Atatürk’ü iyi tanıyıp anlatan biri olarak da, Milli Mücadele Yazarı olarak da bir yere not etmek gerekir.
19/06/2014 09:05
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015