Namigar BAŞBUĞOĞLU - tekirdğa köşe yazarlarından tekirdağ yeni inan köşe yazarı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Namigar BAŞBUĞOĞLU
Namigar BAŞBUĞOĞLU
Yeni İnan
Bu yıl üniversite sınavına giren ikiz çocuklarımla ilgili; hayırlı sonuçlar ve gönüllerine göre bir öğrenim yuvasına girebilirler inşallah, beklentisindeyiz. Bir yandan da yılın yorgunluğunu hatta yılların yorgunluğunu da atmak istiyor insan. İşte tam da bu düşünce ile " 'gönlümüzün çektiği' kadarına değil ama 'gözümüzün kestiği' kadarına bari gidelim" dedik ve yola çıktık. Kısa zamana sığdırılacak bir gezi gezi diye de daha önce hep kıyısından geçtiğimiz yerlere-Batı Karadeniz'e gittik. Yol güzergahımız; İstanbul (ve trafiği???), Sakarya-Karasu, Düzce-Akçakoca, Zonguldak-Karadeniz Ereğlisi oldu. Giderken erken saatte çıkmamıza rağmen yine de İstanbul'un sabah trafiğine takıldık. O kadar yoğundu ki insan adeta boğuluyor. Neyse ki 'geçici' deyip, teselli buluyoruz. İstanbul'da sürekli yaşayanlara da 'Allah kolaylık versin!' diyoruz. Anadolu Yakası'nın trafiğiyse normal seyrinde..
dijital dünya dediğimiz internet, artık istesek te istemesek te hayatımızın vazgeçilmezi... İşte bu haftaki makalemin konusu, dijital ortamda dikkatimi çeken bir fotoğraf karesi.
08/07/2017 11:21
Tekirdağ-Süleymanpaşa'da, havaların insanları bunaltan sıcağının tam tersi olarak; insan sıcaklığınınsa insanı ne kadar ferahlattığını da gördük... Nerede-nasıl mı? Anlatayım;
04/07/2017 18:29
Başlık, en kaçınılmaz gerçek mekanı anlatıyor ama yine de yaşarken soğuk baktığımız bu sözcüğe gelin önce bir fıkrayla giriş yapalım.
28/06/2017 13:19
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
Ramazan ayının son haftasına erdiğimiz ve artık bayram heyecanına büründüğümüz bir mübarek günün sabahından herkese merhaba!
22/06/2017 11:37
Değerli okurlarım, Bu hafta, mutluluğu anlatan keyifli satırlarla size sesleneyim istedim ama... olmuyor olamıyor. Yani adeta utanıyorum güzel şeyler yazıvermeye. Baksanıza dünyada olup bitenlere... ülke gündemindeki gelişmelere?.. İnsanı bireysel düşünmekten- yerelde olup bitenlerle yetinmekten alıkoyuyor. Bitmeyen savaş, bombalı eylemler, Katar krizi ile birlikte bizden de asker gideceğine dair söylemler... Ve hele de İzmir Ödemiş'te anne-babası ayrıldığı için dedesiyle yaşayan on yaşındaki Ecrin'in komşusunun evinde ölü bulunması haberi. İşte bütün bunları duyar da, nasıl 'güzellikleri' yazar, yazabilir ki insan?!
13/06/2017 16:23
(Edirne Kız Öğretmen Lisesi)
16/06/2016 16:50
Anne baba olarak, çocuğumuzla iletişim kurabilmek (ki hele bir de ergense) neredeyse dünyanın en zor işi. Ama başarabildiğimizde de yine neredeyse yaşamımızın en keyifli işi, diyebiliriz.
26/12/2015 12:58
17 Ekim 2015 Cumartesi günü Tekirdağ Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği'nin (TEKSAD) bir etkinliği oldu. Orada yapmış olduğum konuşma metnini paylaşmak istedim sizlerle. Yenilerini de yaşamak dileğiyle...
22/10/2015 08:31
Bundan yedi yıl önce adına Poyrazköy Davası denilen bir soruşturma başlatılmıştı. Prof. Türkan Saylan’ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin ev ve iş yerlerinde konu ile ilgili suç delilleri aranmıştı. O günler tahminim hepimizin hafızasındadır. Öyle ani gelişmişti ki olaylar, birebir ilgisi olmayan bizler –adeta- dramatik bir film senaryosu izler gibi izlemiştik olan biteni. En unutamadığımsa; hasta bitkin haldeki Dr. Türkan Saylan’ın, evinin penceresinden el sallayan görüntüsü…
15/10/2015 09:09
l911'de Görele-Giresun'da doğup, 1975 yılında İstanbul'da hayata gözlerini yuman şair Bedri Rahmi Eyüboğlu, bu dizeleriyle (sanki) tam da bizim şehrimizi anlatmış. Yemyeşil bağları ve dağlarıyla, masmavi Marmara'nın kıyısına kurulmuş olan ; Tekirdağımızı...
05/10/2015 09:19
Yazık ki yine birçok defa kullandığım bir ibareyle başlayacağım sözlerime; ''Yazacak çok şey var ama bu hepsinin önüne geçiyor'' ŞEHİT HABERLERİ!
15/09/2015 08:11
Türkiyemiz'deki genel seçimlere bir hafta kaldı. Yine bir seçim yarışı heyecanı var. Her ne kadar son yıllarda bu heyecan -nispeten- sönük kalsa da yine de var.
02/06/2015 22:25
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015