YURDAKUL SİVİL TOPLUM KURULUŞU VE KOOPERATİF BAŞKANLARI İLE KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10.00'da Sivil Toplum Kuruluşu ve Kooperatif Başkanları ile Bahar Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.
Haber Malkara 17 Nisan 2018 Bu Haber 76 kişi tarafından okundu.

tekirdağ YURDAKUL SİVİL TOPLUM KURULUŞU VE KOOPERATİF BAŞKANLARI İLE KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Kahvaltı programında; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Şeref Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, Sivil Toplum Kuruluşu ve Kooperatif Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Temurtaş, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, CHP Malkara İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Yeniceli ve basın mensupları yer aldı.

Kahvaltı programında açılış konuşmasını yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sivil Toplum Kuruluşlarının seçimleri bitti. Yeni görevlerine seçilen yönetimlere hayırlı olmasını diliyorum. Hepimizin ortak kaygısı Malkara'ya ve bağlı bulunduğumuz meslek odaları adına hizmet etmeye çalışmak ve Malkara'nın daha yukarıya gitmesini sağlamak. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun ortak kaygımız aynı. Hepimiz Malkara'nın bir adım öne gitmesini istiyoruz. Seçimlerden sonra 4 yılı geride bıraktık. Ben iddialı bir şekilde şunu söylüyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin ve Malkara Belediyesi'nin Malkara'ya yaptığı yatırımlar Cumhuriyet döneminden bu yana bir yerel yönetim tarafından yapılan en ciddi yatırımlar. Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte Malkara'ya 150 milyon liranın üstünde bir yatırımı oldu. Projelerin bir kısmı faaliyete geçti. Seçimlere kadar birçoğunu yetiştireceğiz. Çok Amaçlı Pazar Yeri projemizin de seçimlerden sonra Temmuz veya Ağustos aylarına doğru açılışını gerçekleştireceğiz. Ben Genel Başkan Yardımcım Faik Öztrak ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'a teşekkür ediyorum. Ciddi anlamda Tekirdağ'ın özellikle doğu kısmındaki Çorlu veya Çerkezköy gibi ilçelerinden Malkara'nın biraz daha az hizmet aldığını ve geri kalmışlığını fark ettiler ve buraya ciddi yatırım yaptılar. 7 yıl sonra Malkara'nın artan nüfusuyla bunu da hep beraber görmüş olduk. Yine Ticaret Odası, İl Yatırım Koordinasyonu ve Organize Sanayi Bölgesinde görev yapıyoruz. Orada da şuan her şey yolunda gidiyor. 13 – 14 fabrikamız var. Yakın zamanda 18 – 19 fabrika açık hale gelecek. Organize Sanayi Bölgesinde ciddi anlamda fabrikalarda işçi açığı var. Bu konuda Sivil Toplum Kuruluşları ve Belediyemize büyük bir iş düşüyor. Bildiğiniz gibi Çavuşköy'de Et Kombina Tesisi'nin yanında 10 dönümlük boş bir alan var. Boş alanı da Hayvan Borsası için düşündük. Bunu da Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte yapmak istiyoruz. Daha önce bu konuyla ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte Edirne'ye bir ziyaretimiz oldu. Artık seçimler bitti. Görev yapacak Sivil Toplum Kuruluşlarımızın yönetimleri seçildi. Bu konuda da Sivil Toplum Kuruluşlarından ciddi bir destek bekliyorum. Hem Et Kombina Tesisimizin hem de Malkara'da hayvancılığın gelişmesi için canlı hayvan borsasının önemli bir tesis olduğunu düşünüyorum. Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak üstümüze düşeni yaparız. Ama bunu Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber yaparsak yaşatmak ve işletmek daha kolay olur düşüncesindeyim. Bu yüzden Sivil Toplum Kuruluşları ortak kurulacak bir modelde hayvan borsasının bir an önce projesi başlatıp hayata geçirmek istiyorum. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un konuşmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Malkara tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'nin başkentidir. Bu nedenle bizim bu bölgeye yapacağımız yatırımların büyük bir bölümü de tarım ve hayvancılık alanında destek olacak yatırımlar olması gerekiyordu. Biz de bu konu üzerinde durduk. Tekirdağ halkı 2014 yılında çok önemli bir karar vererek sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışacak kişileri Tekirdağ ilçelerine belediye başkanı olarak seçti. Bu temelin ana malzemesi Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleridir. Tekirdağ'ın sahip olduğu 325 bin dönüm meranın 120 bin dönümünü ıslah ettik. Türkiye'deki hiçbir büyükşehir bu büyüklükte bir ıslah çalışması gerçekleştirmedi. Malkara ve Büyükşehir Belediyesi olarak Birlik Yem'i de üzerimize alarak önemli bir çalışma yaptık.  Tekirdağ'da günde bin ton süt çıkıyor. Bunun değerlendirilmesi gerekiyor. Tüm çalışmalarımız Malkara ilçesine hayırlı olsun.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın konuşmasının ardından söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak; “Belediyelerin arıtma tesisleri bitmiş vaziyette. Türkiye'de kalitesi en yüksek su sıralamasında 3. sırada Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi var.  İlk üçteyiz. Göreve geldiğimizde her yer asbestli boruydu. Bazı Mahallelerimizde sular kontrol edildiğinde sıkıntılar çıkıyordu. Bunların hepsi çözüldü. Birlik ve Beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Burada başkanlara düşen görev Sivil Toplum Kuruluşları'nın birlik ve beraberliğini sağlamak. Malkara için el ele. Malkara'nın daha iyi noktalara gelmesi için el ele, Tekirdağ'ın daha iyi noktalara gelmesi için el ele yarışmaktır. Hepinize beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.” dedi.

Sivil Toplum Kuruluşu ve Kooperatif Başkanları, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a düzenlemiş olduğu kahvaltı programından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür ettiler.

Sivil Toplum Kuruluşu ve Kooperatif Başkanları kahvaltısı öncesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a belediye başkanlık makamında ziyarette bulundu.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriMİNİK ÖĞRENCİLERDEN KARDEŞ OKULA DESTEK


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriAMATÖR BALIKÇILARA UYARI


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriALKOLLÜ SÜRÜCÜ DİREĞE ÇARPTI


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriSEYİR HALİNDEKİ TRAKTÖRÜN LASTİĞİ ÇIKTI


GÜNDEM 12 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriTRAFİK KAZASI: 1 YARALI


GÜNDEM 10 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriHİZMETLER ETNİK KÖKEN AYIRT ETMEKSİZİN DEVAM EDECEK


GÜNDEM 9 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriKAÇAK DEFİNE ARAYAN 3 KİŞİ YAKALANDI


GÜNDEM 9 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriBüyükşehir Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirdi


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriGENÇ DOKTOR, EVİNDE ÖLÜ BULUNDU


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriİNTİHAR İÇİN BALKONA ÇIKAN KIZI, POLİS KURTARDI


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriMART AYINDA 2 BİN 729 KONUT SATILDI


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriPROVAKASYON İDDİALARINA CEVAP VERDİ


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriBAĞIŞLANAN OYUNCAKLAR YENİ SAHİPLERİ İLE BULUŞUYOR


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleri30 NİSAN’DA SONA ERECEK


GÜNDEM 24 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriAK PARTİLİ ATAŞ: SANDIKLARI PATLATACAĞIZ


GÜNDEM 23 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriÇORLU DERESİ ZEHİR SAÇIYOR


GÜNDEM 23 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA UYUŞTURUCU OPERASYONUNA 1 TUTUKLAMA


GÜNDEM 23 Nisan 2018
Malkara haberleri
 haberleriFETÖ'DEN ARANAN ÇİFT, YOL KONTROLÜNDE YAKALANDI


GÜNDEM 23 Nisan 2018
Malkara haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015