“ÖĞRENCİLERİ ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞTİRİN”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: “Eğer bir üniversite lokomotiflik yapmazsa o şehirler yeteri hızda gelişemezler”
Haber Süleymanpaşa 10 Aralık 2016 Bu Haber 1303 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Üniversite Ve Gençlik Bir şehrin Lokomotifidir”

-Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak : “Onun hizmetlerine, onun getirdiği sosyal demokrat belediyecilik felsefesine erişebilmek umuduyla hizmetlerimize başladık.”

-Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat: “Bütün Türkiye’de bir örnek yaratan sevgili hocam Yılmaz Büyükerşen her gittiği yerde yurttaşların büyük bir sevgisi ile karşılanıyor. Biz de yola çıkarken örneğimizi hocamızdan aldık”

 

Akademisyen olarak birçok alanda ilkleri gerçekleştirmiş hem de siyasetçi olarak yaptığı çalışmalarla herkesin örnek aldığı kültür, sanat, bilim ve hizmet adamı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi ve adının verildiği Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi’nin açılışını yapmak  ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Süleymanpaşa’ya geldi.

 

9 Aralık Cuma günü Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Hizmet binasında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat  tarafından karşılanan Büyükerşen daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Namık Kemal Üniversitesi Rektör vekili İhsan Soysalı ziyaret etti.

 

Ziyaretlerin ardından, Namık Kemal Üniversitesi merkez kampüsu karşısında üniversite öğrencilerinin birçok sosyal faaliyet ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

 

“ÖĞRENCİLERİ ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞTİRİN”

 

Açılış öncesi konuşma gerçekleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen,  gençlik ve üniversitenin bir şehrin lokomotifi olduğunu ifade ederek, “Eğer bir üniversite lokomotiflik yapmazsa o şehirler yeteri hızda gelişemezler. O üniversitelerdeki gençlik şehirlere canlılık getirir. Öğrencilere sahip çıkın. Öğrencileri şehirle bütünleştirin. Benim Eskişehir’de yaptığım odur. Yıllarca kurucusu olduğum Anadolu Üniversitesi’nin gelişmesinde bütün öğrenci ihtiyaçlarını yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen kampüste karşıladık. Ama istiyordum ki halkla kaynaşsınlar. O öğrencinin ekonomik potansiyeli şehre yayılsın. Şehirdeki esnaf onunla birlikte zenginleşip sosyal ve kültürel sanat anlayışı değişsin. Onu yapabilmek de ancak bana belediye başkanı olduktan sonra nasip oldu” diye konuştu.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da konuşmasında Büyükerşen’in Tekirdağ’a gelişinden dolayı mutluluğunu dile getirirken; “Onun hizmetlerine, onun getirdiği sosyal demokrat belediyecilik felsefesine erişebilmek umuduyla hizmetlerimize başladık. Sayın hocamı bu gün Tekirdağ’da görmekten son derece hem mutluyuz hem gururluyuz. Hepimizin idolü olan, onun hizmetlerini örnek aldığımız sayın hocam Yılmaz Büyükerşen’i aramızda görmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Her şey Tekirdağ, her şey Türkiye için” dedi.

 

BAŞKAN EŞKİNAT: "YOLA ÇIKARKEN ÖRNEĞİMİZİ HOCAMIZDAN ALDIK"

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ise  Gençlik Merkezi ile ilgili bilgiler vererek şu ifadeleri kullandı: “Bütün Türkiye’de bir örnek yaratan sevgili hocam Yılmaz Büyükerşen her gittiği yerde yurttaşların büyük bir sevgisi ile karşılanıyor. Biz de yola çıkarken örneğimizi hocamızdan aldık. Hocam benim rektörüm. Onun kurduğu ve geliştirdiği üniversitede okuma fırsatı buldum. Yıllar sonra doğduğum ve doyduğum şehri yönetme fırsatını da bana sizler verdiniz”

 

KAYMAKAM ATILKAN: "ENDER SİYASETÇİLERİMİZDEN"

 

Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan da Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi ve Yılmaz Büyükerşen ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti: “Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli akademisyenlerden biri olmasının yanı sıra halkın teveccühü ile dördüncü dönem belediye başkanlığı yapan ender siyasetçilerimizden. Kendisini Tekirdağ’da görmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Böyle devlet adamlarının isminin yaşatılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Kendisinden Allah razı olsun.” 

Açılış konuşmalarının ardından hiçbir bedel talep etmeden gençlik merkezini Süleymanpaşa Belediyesi’ne tahsis eden Ahmet Erensoy ve gençlik merkezinin mobilyalarını bağışlayan Koleksiyon Mobilya Müdürü Ahmet Albayrak’a teşekkür plaketi verildi.

Açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilirken Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi resmen üniversite öğrencilerine hizmete başladı.

 

Gençlik Merkezi’nin açılışının ardından Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

 

“TEKİRDAĞLILAR, KADİRBİLİRLİLİĞİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

Adının verildiği caddenin açılışında Yılmaz Büyükerşen, duygu dolu anlar yaşayarak, göz yaşlarına hakim olamadı.

 

Kısa bir konuşma yapan  Büyükerşen,  şu ana kadar akademik ve siyasi alanda birçok ödül aldığını ifade ederek, “Namık Kemal Üniversitesi’ne giden bir caddeye adımın verilmesi şimdiye kadar aldığım ödüllerin arasında en özeli ve önemlisi. Burada çok güzel sözler duydum, kadirbilir Tekirdağlılara minnet ve şükran borçluyum, laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin savunucusu Tekirdağlılar, kadirbilirliliğinize çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 

Daha sonra protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek caddenin açılışını gerçekleştirdi.

 

Açılışa; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Fatih İşcan, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, gençlik merkezinin tahsisini sağlayan Ahmet Erensoy, gençlik merkezinin mobilyalarını bağışlayan Koleksiyon Mobilya Müdürü Ahmet Albayrak,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriSÜLEYMANPAŞA MODERN OTOBÜS TERMİNALİNE KAVUŞUYOR


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSARIKOCA CEVİZ HASADINDA ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRODOSTOBİS’TEN DENEME SÜRESİNCE ÜCRETSİZ TARİFE


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHASRET BİTİYOR


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU


GÜNDEM 18 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKANOLA EKİMİNDE SONA GELİNDİ


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBİÇKİ-DİKİŞTEN SPORA KURS HİZMETİ


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriOmurganın düşmanı hareketsizlik!


GÜNDEM 17 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ VATANDAŞIN ZOR GÜNÜNDE DE YANINDA


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sezonu “Ahududu” İle Açıyor


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBircan Almanya’da CHP temsilciliğini açtı


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMinik dostlar için günlük mama desteği


GÜNDEM 16 Ekim 2017
Süleymanpaşa haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015