CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Saray İlçesinde işe geç kalan gaziye verilen tuvalet temizleme cezasını Meclis gündemine taşıdı.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Saray İlçesinde işe geç kalan gaziye verilen tuvalet temizleme cezasını Meclis gündemine taşıdı.
Haber Saray 12 Mayıs 2016 Bu Haber 1934 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Tuvalet Temizlettirilen Gazi Meclis Gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Tekirdağ Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, Saray ilçesi Karayolları Bakım Merkezi’nde çalışan gazi Abdurrahman Doğan’ın iş yerine 1 gün geç kaldığı için amirleri tarafından “tuvalet temizleme cezası” verildiğine ilişkin iddiayı Meclis gündemine taşıyarak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Güneydoğu’da vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerce girilen çatışmada sol bacağını kaybeden ve yerine protez takılan Abdurrahman Doğan, çalıştığı Tekirdağ’ın Saray İlçesi’ndeki Karayolları Bakım şantiyesinde işe bir gün geç kalmış, bunun üzerine amirleri tarafından Doğan’a tuvalet temizleme cezası verilmişti.

 

Abdurrahman Doğan, protez bacağıyla tuvaletleri paspaslarken bir mesai arkadaşı da cep telefonuyla fotoğrafını çekerek, sosyal medayada paylaşması sonucu görüntüler, kısa sürede büyük tepkiye yol açtı.

 

Konuyu gündeme getiren CHP’li Köprülü, “Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış ve dünyada tek gazi ünvanını taşıyan bir meclisin üyesi olarak, gazimize yapılan bu davranışı şiddetle kınıyorum” dedi.

 

Köprülü, ülkenin ve devletin bölünmez bütünlüğünü için, kanlarını akıtan şehitlere, gazilere saygılı olmanın ve hatıralarını yüceltmenin kanuni ve vicdani bir sorumluluk olduğunu belirterek, “Vatanın birliği ve bütünlüğü için cepheden cepheye koşan, şehit olmayı göze alan gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin medar-ı iftarı olarak başımızın tacıdır. Özellikle son aylarda yaşadığımız her gün şehit haberi aldığımız bu hassas günlerde, böylesi utanç verici bir haber duymak kamuoyunda olduğu gibi, Tekirdağ’da da büyük tepkilere neden olmuştur” dedi.

 

Köprülü, “Malul gazilerimize, gazilik onuru ile bağdaşmayacak onur kırıcı işler vermek, onlara sahip çıkmak, saygılı olmak, hatıralarını yüceltmek hepimizin kanuni ve vicdani sorumluluğu iken, onları böyle haysiyetsizce bir duruma düşürmek asla kabul edilemez” sözlerini kaydetti.

 

Köprülü, önergesinde şu sorulara yer verdi: “Başbakanlık’ın “Malûl Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri” hakkındaki genelgesi de dikkate alınarak, Gazimize yapılan bu davranışın sorumluları hakkında bir işlem yapacak mısınız? Kamu işçilerinin, işe geç kalmaları nedeniyle kendilerine “tuvalet temizleme cezası” verilmesi hangi kanunda yer almaktadır? Gazilerimize yapılan bu tür insafsız ve haysiyetsiz davranışları, terörle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin aziz hatıralarına, onların yakınlarına ve ailelerine ve Türk milletine yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyor musunuz? Çalıştıkları iş yerlerinde kabul edilemez davranışlara maruz kalan Gazilerimizin karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmak adına bir çalışmanız olacak mı? Malûl Gazi personelin çalıştıkları iş yerlerinde farklı uygulamalara maruz kaldıkları, zaman zaman gazilik onurunu zedeleyici söz, tutum ve davranışlarla karşılaştıkları, kendilerine görev verilirken, sağlık durumlarının ve fiziksel noksanlıklarının dikkate alınmadığı hususları sözlü ve yazılı müracaatlarla çok sık olarak dile getirildiği göz önüne alındığında bu bağlamdaki istatistiki rakamlar nelerdir?”

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSİMİTÇİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Saray haberleri
 haberleriSARAY’DA Kİ KİMYASAL SIZINTI MECLİS GÜNDEMİNDE


GÜNDEM 14 Nisan 2018
Saray haberleri
 haberleri BİN 33 ÜRETİCİYE 12 BİN 876 ADET KOVAN DAĞITILDI


GÜNDEM 12 Nisan 2018
Saray haberleri
 haberleriRESTORASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


GÜNDEM 15 Ocak 2018
Saray haberleri
 haberleriÖNERİLEN ZAM ORANLARINI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL


GÜNDEM 8 Ocak 2018
Saray haberleri
 haberleriHİZMET VE YATIRIMLARI DEĞERLENDİRDİLER


GÜNDEM 22 Aralık 2017
Saray haberleri
 haberleriBÜYÜKYONCALI'DA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Aralık 2017
Saray haberleri
 haberleriSARAY İLÇESİNE MÜJDE


GÜNDEM 5 Aralık 2017
Saray haberleri
 haberleriRAMAZANDA KALP VE TANSİYON HASTALARINA 5 UYARI


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriSÜT TÜKETİMİ HER GEÇEN YIL AZALIYOR


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriÖĞRENCİLER İLK KEZ SİNEMAYA GİTTİ


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriSANATIN HER RENGİ KIRKLARELİ’NDE BULUŞTU


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriİFTAR SOFRALARI KURULMAYA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 22 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriİYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DA AÇIKLANDI


GÜNDEM 21 Mayıs 2018
Saray haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER UNUTMADI


GÜNDEM 21 Mayıs 2018
Saray haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org