Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: "Trakya Gelişim Projesi‘ni 31 Aralık 2019 saat 16:59’a kadar bitirmek üzere bütün bakanlığımızın mensupları hedefe kilitlendi. "

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında hayata geçirilen Ergene Derin Deniz Deşarj Projesi kapsamında kullanılacak olan Türkiye’nin ilk yerli ve milli tünel açma makinesi "Anadolu", Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katılım sağladığı törenle devreye alındı.
Haber Çorlu 11 Ağustos 2017 Bu Haber 467 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Türkiye’nin İlk Yerli Ve Milli Tünel Açma Makinesi

Çorlu ilçesinde gerçekleşen törende konuşan Bakan Eroğlu, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı’nın 15 maddelik bir pakt olduğunu ve toplam 4 milyar TL’lik proje olduğunu belirtti.

 

 

“YERALTI SULARINI KONTROL EDECEĞİZ”

 

Ergene Nehri’ndeki kirliliğin gerçek zamanlı olarak izlendiğini kaydeden Bakan Eroğlu, denetimlerin  sıklaştığını  ve yeni standartlar getirildiğini söyledi.

 

Taşkın uyarı sistemi kurduklarını ve  yeraltı suyunu kontrol edeceklerini belirten Eroğlu,    herkesin istediği şekilde yeraltı suyunu kullanamayacağını, Devlet Su İşleri’nden izin almadan kaçak kuyu açamayacağını vurguladı.

 

Ergene projesini tamamlamak istediklerine dikkat çeken Bakan Eroğlu, Çerkezköy'den başlayarak Çorlu ve denize kadar olan kısmını 31 Temmuz 2018 saat 16:59’a kadar bitirmek için söz verdiklerini aktardı.

 

Bitiş tarihini 31 Temmuz olarak belirlediklerini dile getiren Bakan Eroğlu, " Dolayısıyla şu anda 355 günlük bir süre var. Zamanla yarışacaksınız ve bu işi bitireceksiniz. Tekirdağ'ımıza da her gelişte mutlaka müjde veriyoruz. Projelerin hayırlı olmasını diliyorum. Çerkezköy'den gelen en büyük hattın Temmuz 2018 16:59’a kadar bitmesini arzu ediyoruz. TRAGEP’in biteceği saatte 31 Aralık 2019 saat 16:59. İnşallah bunların hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İsterse milletimiz her şeyi yapar" dedi.

 

 

Trakya'ya çok önem verdiklerinin altını çizen  Bakan Eroğlu, Trakya'nın sanayisiyle, ziraatıyla muhteşem olduğunu ifade ederek,  TRAGEP adıyla Trakya Gelişim Projesi hazırladıklarını hatırlattı.

 

Ergene de dahil olmak üzere 10 milyar TL'lik bir harcama yaptıklarını aktaran Bakan Eroğlu, "Buradaki barajlar, tesisler, sulama göletleri inşallah burada sulanmadık bir toprak bırakmayacağız, Trakya Gelişim Projesi ile Trakya bizim de takibimizde Allah’ın izniyle bu gelişim projesini de  bunun bitiş tarihi  31 Aralık 2019 saat 16:59’a kadar. Trakya Gelişim Projesi'nde belirtilen sadece İstanbul hariç,Tekirdağ Kırklareli Edirne bir de Çanakkale'nin Gelibolu ilçesini dahil ettik. Trakya Gelişim Projesi'ni  31 Aralık 2019 saat 16:59’a kadar bitirmek üzere bütün bakanlığımızın mensupları hedefe kilitlendi. Bunu da başaracağımıza ben yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

"İleri biyolojik arıtma tesisleri kurma konusunda dünya birinciliği bizde" diyen Bakan Eroğlu, “İleri atık su arıtma tesisini daha önce yabancılar yapıyordu, artık onları biz yapıyoruz. En ileri teknolojiler bizde. Ayrıca içme suyu arıtma tesisleri kurma konusunda biz çok modern tesisler kurduk şuanda. Dünyanın en modern tesisleri teknolojileri bizde şuanda. Anadolu köstebeği de bunlardan bir tanesi. Avrupalılar başka isimler veriyorlar ama bu makine bizim bildiğimizi köstebek. Biz buna bundan sonra Anadolu köstebeği diyeceğiz. Ben kendilerine dedimki bunu yapacak güç, teknolojiyi şevk ve heyecan bizde var diye söyledim. Hakikatten bu inanç var ve bu köstebek tünel açma makinesini yaptılar. Çünkü biz sürekli tünel açıyoruz. Benim İstanbul’da açtığım tünellerin sayısını, yer altında olduğu için pek göremiyorsunuz ama açtığım, tünellerin sayısının haddi hesabı yok. Kemerburgaz'dan bir başlıyoruz, Baltalimanı'na kadar tünel Haliç'i kurtarmak için bütün atıkları tünellerde topladık. Sarıyer’den Baltalimanı’na kadar da tünelle ulaştık. İşimiz tünelle yani. Dolayısıyla bu konuda hakikaten çok tünel açıyoruz. Ayrıca, karayolları dünyanın en uzun tünellerini açıyor 17 bin 34 metre uzunluğunda tünel açtık, dünyanın en büyük sulama tünelini biz açtık. Atatürk Barajından Suruç’a kadar 17 bin 184 metre uzunluğunda, içinden TIR, geçen dev tüneller inşa ediyoruz” sözlerini kaydetti.

 

Vali Mehmet Ceylan ise törende yapmış olduğu konuşmada hizmete alınan “Anadolu” Tünel Açma Makinesinin ülke ekonomisine yapacağı katkıya değinerek, “Yerli ve milli olan ilk tünel açma makinamızın faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “Anadolu” ülkemize hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

E-Berk Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Savaş Özüdoğru , Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Başkanı Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş’ın da birer konuşma gerçekleştirdi. 

 

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri İlk Yerli Tünel Açma Makinesi “Anadolu” yu hizmete aldı.

 

Törenden sonra Bakan Eroğlu kentten ayrılırken, kendisine eşlik eden Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ile TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ve Komisyon Üye Milletvekilleri, Tekirdağ Ergene Derin Deniz Deşarj çalışma sahasında incelemelerde bulundu.
İncelemelerde Tekirdağ Ergene Derin Deniz Deşarj Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ceyhan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İncelemeler, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleri1,5 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA KREŞTE DAYAK İDDİASI


GÜNDEM 15 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSENEDE EN AZ BİR KEZ KONTROLÜ YAPILMALI


GÜNDEM 10 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriDonmak üzere olan yavru köpek kurtarıldı


GÜNDEM 28 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriSilahla büfeyi soyan şüpheli yakalandı


GÜNDEM 23 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 4 tutuklama


GÜNDEM 21 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇORLU'DA KAÇAK İÇKİ VE SİGARA ELE GEÇTİ


GÜNDEM 10 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriOTOMOBİLİNE BİNERKEN OTOMOBİL ÇARPMASI SONUCU ÖLDÜ


GÜNDEM 9 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleri8. ÇORLU KİTAP FUARI BAŞLIYOR


GÜNDEM 8 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriİNŞATTA BAŞINA DEMİR DÜŞTÜ


GÜNDEM 5 Şubat 2018
Çorlu haberleri
 haberleriYOĞUN SİS ETKİSİNİ GÖSTERDİ


GÜNDEM 30 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÖZEL SPORCU TÜRKİYE FİNALLERİNDE


GÜNDEM 24 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriODA SEÇİMİNDE GERGİNLİK


GÜNDEM 22 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleri2 BİN 400 HASTA VE YARALI HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleriFAHİŞ FİYATLAR İSYAN ETTİRDİ!


GÜNDEM 15 Ocak 2018
Çorlu haberleri
 haberleri300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!


GÜNDEM 16 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTAŞERON PERSONELİN GEÇİŞ SINAVLARI SÜRÜYOR


GÜNDEM 16 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTRAKYAKENT’TEN ALPULLU ÇIKARMASI


GÜNDEM 16 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriDOĞUMDAN SONRA SPORA HAZIR MISINIZ?


GÜNDEM 16 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriağaçlar taşındı


GÜNDEM 16 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriÇİFTLİK BANK CEO'SUNA BENZERLİĞİ BAŞINA DERT OLDU


GÜNDEM 16 Mart 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ'DA 30 BİN 212 TRAKTÖR VAR


GÜNDEM 15 Mart 2018
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015