Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emre Yılmaz, ayçiçeği ön alım fiyatları ile ilgili eleştirilere yönelik açıklama yaparak, “Trakya Birlik ’in taban fiyat diye bir fiyat açıklaması söz kon

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
“Trakya Birlik ’in taban fiyat diye bir fiyat açıklaması söz konusu değildir. Trakya Birlik Türkiye’de ki Ayçiçek taban fiyatını değil ortaklarından mubayaa ettiği Ayçiçek ürününün ön alım fiyatını açıklamıştır”
Haber Bölge Haberleri 3 Eylül 2016 Bu Haber 1677 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Trakya Birlik ’in Taban Fiyat Diye Bir Fiyat Açıklaması Söz Konusu Değildir”

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emre Yılmaz, ayçiçeği ön alım fiyatları ile ilgili eleştirilere yönelik açıklama yaparak, “Trakya Birlik ’in taban fiyat diye bir fiyat açıklaması söz konusu değildir. Trakya Birlik Türkiye’de ki Ayçiçek taban fiyatını değil ortaklarından mubayaa ettiği Ayçiçek ürününün ön alım fiyatını açıklamıştır” dedi.

 

 

Yılmaz, açıklamasında,  Trakya Birlik’in  bir çiftçi kuruluşu olduğunu ifade ederek, “Trakya Birlik daimi surette Ayçiçek üreticisi ortaklarının çıkarlarını gözetmekte olduğu gibi sadece ortaklarına karşı sorumluluğu bulunmaktadır. Ne yazık ki her yıl olduğu gibi bu yılda ortaklarımızdan çok Trakya Birlik ile herhangi bir bağlantısı ve ortaklığı olmayanlar fiyat politikamızı eleştirme yolunu tercih etmişlerdir. Trakya Birlik ‘in olmadığı bir Ayçiçek piyasası düşünülemez, düşünülmemelidir” ifadelerini kullandı.

 

 

Ortaklarının fiyatlardan da Trakya Birlik’ in yönetiminden de memnun olduğunu anlatan Yılmaz,  “Bu kurum çiftçilerin sahibi olduğu bir kurumdur; yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu kurumun zarar etmesi durumunda bu spekülasyonları yaratanlar Trakya Birlik’ in zararını üstlenmeyecekler işte o zaman yine kurumuna sahip çıkan ortaklarımız zarar görecektir” sözlerine yer verdi.

 

 

 “Trakya Birlik ’in taban fiyat diye bir fiyat açıklaması söz konusu değildir. Trakya Birlik Türkiye’de ki Ayçiçek taban fiyatını değil ortaklarından mubayaa ettiği Ayçiçek ürününün ön alım fiyatını açıklamıştır” diyen Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:  “Yine belirtmek gerekir ki Birliğimizin ortaklarından mubayaa ettiği üründen, bilançolarımız incelenerek artı yönde bir fark oluştuğu durumlarda ve ya bir başka deyişle kazanç sağlandığı takdirde ortaklarımıza elde edilen kardan risturn edilerek kesin fiyat belirlenmektedir. Son olarak söylemek gerekir ki Trakya Birlik, 48 kooperatifinin ortaklarının ürettiği ayçiçek ürününü rafine edip Türkiye’nin en önemli ve en çok tercih edilen markaları ile pazarda ki belirleyici bir kurumdur. Bilinmelidir ki; Trakya Birlik dimdik ayakta olup, yeni projeleri ve çalışmaları ile her zaman ortaklarına hizmet ve Türkiye’nin sofralarında yer bulmaya devam edecektir.
Tüm ortaklarımızın yeni ayçiçek sezonun bereketli olmasını temenni eder, birliğimizin açıkladığı ön alım fiyatının da hayırlı, uğurlu olmasını dilerim.”

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriBircan ve CHP Heyeti Sadık Ahmet’i Anacak


BÖLGE HABERLERİ 22 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleri Başkan Kesimoğlu Yavuz’u duygulandırdı


BÖLGE HABERLERİ 18 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriMercan ve Sebat Sokak Esnafı’ndan Özcan’a Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 15 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriBaşkan Kesimoğlu LÖSEV’e Bağış Topluyor


BÖLGE HABERLERİ 15 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriAtatürk Evi’ne Dev Türk Bayrağı


BÖLGE HABERLERİ 13 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriAsfalt Çalışmaları Cumhuriyet Mahallesinde Devam Ediyor


GÜNDEM 19 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriVali Çifti, Demirköy'ü ziyaret etti


GÜNDEM 19 Ağustos 2017
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015