Vatandaşlar, TESKİ’nin kanun tanımaz uygulama yaparak, haksız kazanç elde ettiğini iddia ediyor.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ)’nin abonelik uygulaması vatandaşı çileden çıkardı.
Haber Süleymanpaşa 26 Aralık 2016 Bu Haber 3390 kişi tarafından okundu.

tekirdağ TESKİ’den Akılalmaz Dayatma !

Vatandaşlar, TESKİ’nin kanun tanımaz uygulama yaparak, haksız kazanç elde ettiğini iddia ediyor.

 

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ)’nin abonelik uygulaması vatandaşı çileden çıkardı.

 

İddialara göre TESKİ Süleymanpaşa Müdürlüğü yeni abonelik almak isteyenlere, eski aboneden kalan su borcunun kapatılmadan yeni abonelik işlemini yapmayarak, vatandaşları mağdur ediyor.

Yeni İnan Gazetesi'ne gelerek şikayette bulunan bir vatandaş, TESKİ Süleymanpaşa Müdürlüğü’nün önceki abonenin borcunu, yeni abonelik başvurusunda bulunan kişinin ödemesi yönünde dayatmalarda bulunduğunu ileri sürdü.

Vatandaş, aboneleri çileden çıkaran bu uygulamadan dolayı birçok kişinin mağduriyet yaşadığını dile getirerek, kendisine ait olmayan su borcunu zorla ödemek durumunda bırakıldığını iddia etti.

 

 

 

“BANA AİT OLMAYAN BİR BORÇ İÇİN ZORLA TAAHHÜTNAME İMZALATTILAR”

 

 

Abone yaşanan süreci anlatarak, “Evimi devraldım. Su aboneliğini devralmak içinde TESKİ’ye müracaatta bulundum. Bir önceki abonenin 90 ton su borcu olduğunu söylediler. Daha önceki aboneye ait olan borcu ödedikten sonra devralınabileceği söylendi. 90 ton su borcunun ödenmesi gerektiğini söylediler. Yasa gereği daha önceki abonenin borcunun beni bağlamadığını söyledim. Görevliler ise buna karşılık ‘Yönetim Kurulunun kararı bu şekilde. Size kararı açıklayamayız. Yapabileceğimiz bir şey yok. Ödemek zorundasınız' dediler. Bunun üzerine borcu kabullendiğime dair zorla taahhütname imzalattılar” dedi.

 

 

 

 

“YETKİLİLER MAĞDURİYETİMİ GİDERMEYİP BİRDE DALGA GEÇER GİBİ CEVAP VERDİLER”

 

 

Mağdur abone, taahhütnameyi imzaladıktan 2 ay sonra TESKİ’nin ihbarname gönderdiğini dile getirerek, “İhbarnamede üstlendiğim borcu ödememem durumunda suyumu kesecekleri yazıyordu. Borç 2 ayda faiz işleyerek iki katına çıkmış. Ana borcun dışında birde üstüne faiz eklemişler. Belgelerimin hepsi elimde. Bunun üzerine TESKİ’ye gidip yetkililerle görüştüm. Bana, 'Eski abonenin borcu seni ilgilendirmez' diye dalga geçer gibi bir cevap verdiler.’ Ama mağduriyetim de hala giderilmedi. Bana ait olmayan bir borç üzerime kaldı. Hem de 2 katı faiz gelmiş şekilde. Böyle bir şey olabilir mi ya? Bu nasıl bir uygulamadır. Hem bana ait olmayan bir borç için zorla bana dayatma yoluyla taahhütname imzalatıyorlar.  Konuşmak için gittiğimde de dalga geçer gibi cevap veriyorlar. Bu yaptıkları yasa dışı. Hukuk dışı iş yapıyorlar. Kimse de bunlara hesap sormuyor mu? Kadir Albayrak’ın TESKİ’nin bu kanun tanımaz uygulamasından haberi var mı? Resmen haksız kazanç elde ediyorlar. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Hukuki işlem başlatacağım. Ben haklarını bilen, bilinçli bir tüketiciyim. Buna rağmen böyle bir olayla karşı karşıya kaldım. Benimle aynı durumda olup hakkını arayamayan, sessiz kalan o kadar çok kişi var ki. Ama birilerinin bunlara dur demesi gerek !” diyerek isyan etti.

 

 

Bilinçli tüketici iddia ettiği kanun tanımayan haksız uygulamayı mahkemeye taşıyacağını söyledi.

 

 

VAHİT DOĞAN, “AHMET EFENDİ’NİN BORCUNU MEHMET EFENDİ’DEN NİYE TAHSİL EDELİM ?”

 

 

 

TESKİ SÜLEYMANPAŞA ŞUBE MÜDÜRÜ AÇIKLAMADA BULUNDU

 

 

TESKİ Süleymanpaşa Şube Müdürü Vahit Doğan konuyla ilgili olarak Yeni İnan Gazetesi'ne açıklamada bulundu. Doğan, söz konusu iddiaların gerçek olamayacağını söyleyerek, “Eski abonenin borcunu yeni aboneye ödetmemiz gibi bir şey söz konusu olamaz. Bir yanlışlık olmuştur. Ahmet Efendi’nin borcunu Mehmet Efendi’den niye tahsil edelim?  Mağdur olan kişi bize gelsin kendisini konu hakkında bilgilendirelim” diyerek açıklamada bulundu.

 

 

HABER: MERVE KORKMAZ 

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
 haberleriÜCRETSİZ Wİ-Fİ NOKTALARI ARTIYOR


GÜNDEM 21 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN'DAN 'GAZİLER GÜNÜ' JESTİ


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGÜNAY UYARDI!


GÜNDEM 20 Eylül 2017
Süleymanpaşa haberleri
Haber Ara :
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015